Wpis z mikrobloga

Piąteczek w Kąciku:

- proste
- informacje
- sportowe

Obserwuj #kacik
Śledź na Twitterze
Polub na Facebooku

#pilkanozna

65 milionów euro. Tyle wynosi klauzula odstępnego 22-letniego pomocnika SSC Napoli - Piotra Zielińskiego

- W sierpniu 2016 roku Piotr Zieliński podpisał kontrakt z SSC Napoli

- Włoski klub zapłacił za niego 14 milionów euro

27-letni napastnik Bayernu Monachium - Robert Lewandowski - prawdopodobnie pozostanie w klubie

- Wydaje mi się, że tu się już nic nie wydarzy. Skupiam się na mojej grze w Monchium. O innych rzeczach już nie myślę. Jestem piłkarzem jednej z najlepszych drużyn na świecie. Mam tu jeszcze swoje priorytety - jeszcze coś do zrobienia

- Wygranie Ligi Mistrzów byłoby dla mnie spełnieniem marzeń. Raz walczyłem w finale i poległem. Miło by było odmienić los. Do tego jednak daleka droga

Były piłkarz Lecha Poznań - Kolumbijczyk, Manuel Arboleda - odwiedził swój były klub

- Obecnie jest menadżerem. Pół roku temu wraz z ojczymem Jamesa Rodrigueza kupił klub. Teraz skupia się na wyszukiwaniu młodych talentów

- Przy okazji przywiózł ze sobą dwóch zawodników, którzy będą testowani przez rezerwy Lecha


W Chorzowie powstał mural z wizerunkiem legendy Ruchu Chorzów - Gerarda Cieślika

- Gerard Cieślik grał w Ruchu w latach 1946-59. W 249 meczach zdobył 178 goli

- Zmarł 3 listopada 2013 roku. Miał 86 lat

Krasnodar - Partizani 4:0. Gol Jędrzejczyka (wideo)

- Jędrzejczyk zdobył bramkę w 45. minucie

- Polak rozegrał cały mecz, łapiąc przy okazji żółtą kartkę

Slavia - Anderlecht 0:3. Gol Teodorczyka (wideo)

- Teodorczyk trafił w 60. minucie

- Polak rozegrał cały mecz

Jak co roku, do rozgrywek Pucharu Polski przystąpili oldboje Lecha Poznań. A wiedzie im się bardzo dobrze

- Dwukrotnie dotarli do półfinału na szczeblu okręgowym. W sezonie 2008/09 przegrali z Polonią Środa Wielkopolska 0:5, a 5 lat później z rezerwami Lecha Poznań 2:5

- Na inaugurację tegorocznego Pucharu Polski oldboje Lecha pokonali oldbojów Lipno Stęszew 12:2. Dwie bramki zdobył Udarević (49', 50') i jedną z rzutu karnego - bramkarz Kotorowski (50')

22-letni niemiecki skrzydłowy - Mario Engels - podpisał kontrakt ze Śląskiem Wrocław

- W minionym sezonie reprezentował barwy FSV Frankfurt 1899 (II poziom w Niemczech), dla którego wystąpił w 17 meczach

- Mario od pewnego czasu był przez nas obserwowany. Nad jego sprowadzeniem pracowaliśmy od kliku tygodni i po raz kolejny byliśmy konsekwentni i skuteczni - mówi dyrektor sportowy - Wojciech Błoński

Selekcjoner reprezentacji Polski - Adam Nawałka - powołał zawodników na mecz z Kazachstanem

- Mecz z Kazachstanem odbędzie się 4 września o godz. 18 w Astanie

- Będzie to pierwsza kolejka eliminacji mistrzostw świata, które odbędą się w 2018 roku

31-letni Francuz z polskim paszportem - Ludovic Obraniak - rozwiązał kontrakt z Maccabi Haifa

- Umowę rozwiązano za porozumieniem stron

- Pomocnik trafił do Maccabi w sierpniu 2015 roku. Przez ten czas w 28 meczach zdobył 3 bramki i zaliczył asystę

Gikiewicz: Marzę o powołaniu do reprezentacji

- W mieszkaniu na lodówce mam karteczki z moimi celami. Jednym z nich było trafić do Bundesligi. Następny, to zagrać w Bundeslidze. Potem będzie czas na kolejne

- Po to żyję, żeby mieć marzenia. Chciałbym chociaż pojechać na zgrupowanie reprezentacji, nie mówiąc już nawet o grze. Ale nie mogę się wpraszać. Sztab kadry wie wszystko o każdym zawodniku i wie, co robi. Wierzę, że kiedyś przyjdzie nagroda za ciężką pracę. Ale jeśli nie przyjdzie, to się nie załamię, tylko będę walczył dalej

Nowy właściciel Wisły Kraków - Jakub Meresiński - na temat przejęcia klubu i stawianych mu zarzutów

- (O Meresińskim zrobiło się jeszcze głośniej, kiedy wyszło na jaw, że sfałszował świadectwo maturalne)

- To są błędy młodości, z których nawet trudno się wytłumaczyć. Bo co mam dziś powiedzieć? Każdy robi w życiu jakieś głupoty, ale nie można być z nich rozliczanym dzień w dzień, do końca życia. Trzeba wyciągać z nich wnioski. Drugi raz w życiu czegoś takiego bym już nie zrobił

29-letni kanadyjski obrońca - Steven Vitoria - podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk

- Vitoria podpisał trzyletni kontrakt. Do Gdańska trafił na zasadzie wolnego transferu

- W minionym sezonie reprezentował barwy SL Benfica (Lizbona), dla której nie wystąpił w oficjalnym spotkaniu. (Łącznie dla Benfiki rozegrał 5 spotkań)

26-letni czeski napastnik Sparty Praga - Martin Nespor - podpisze kontrakt z Zagłębiem Lubin

- W minionym sezonie Nespor przebywał na wypożyczeniu w Piaście Gliwice, dla którego w 33 meczach zdobył 11 bramek i zaliczył 6 asyst

- Po zakończeniu sezonu Piast nie zdecydował się na wykupienie zawodnika (klauzula wynosiła 800 tysięcy euro), więc Czech wrócił do Sparty

#mma

Polski ciężki - Mariusz Pudzianowski - jeszcze nie kończy z MMA. W tym roku stoczy jedną z ostatnich walk

- Mariusz kontynuuje karierę MMA i zobaczymy go jeszcze w tym roku - mówi menadżer zawodnika

- Były strongman już wcześniej zapowiedział, że sportową karierę zakończy mając 40 lat, a stanie się to w przyszłym roku, 7 lutego

Najlepszy polski ciężki - Marcin Tybura - podczas gali UFC zmierzy się z Derrickiem Lewisem

- Dla Tybury będzie to trzecia walka w UFC. Dotychczas przegrał na punkty z Timothym Johnsonem (10-2) i efektowanie znokautował Viktora Pestę (10-3)

- W światowym rankingu wagi ciężkiej Amerykanin zajmuje 13. miejsce. Tybura jest 28., 8. wśród Europejczyków i najlepszy wśród Polaków

Podczas gali KSW 36 Bartłomiej Kurczewski zmierzy się z Grzegorzem Szulakowskim

- Szulakowski powróci do KSW po ubiegłorocznym zwycięstwie przez poddanie nad Patrykiem Grudniewskiem na KSW 31

- Gdy urazu przed KSW 33 nabawił się Szulakowski, w krakowskiej Arenie zastąpił go właśnie Kurczewski. Biorąc walkę z tylko trzytygodniowym wyprzedzeniem, zawodnik Gracie Barra Łódź po twardej trzyrundowej batalii uległ Łukaszowi Chlewickiemu

#skoki

Stefan Horngacher ogłosił skład skoczków na konkursy Letniej Grand Prix w Hakubie

- Jan Ziobro (23. miejsce w klasyfikacji generalnej), Jakub Wolny (30), Andrzej Stękała (44.) Stefan Hula

- Pierwszy konkurs 27 sierpnia

Która kobieta jest bardziej seksowna?

  • Ewa Swoboda 31.8% (7)
  • Tamta Oszczepniczka 68.2% (15)

Oddanych głosów: 22

  • Odpowiedz