Wpis z mikrobloga

Przegrzewa mi się laptop bardzo szybko... Kupiłem używanego lapka, ogólnie jestem bardzo zadowolony - jest w stanie niemal idealnym, dodatkowo jak już działa to bardzo dobrze... No, ale niestety - przegrzewa się. Sprzedawca powiedział, że nigdy nie zmieniał pasty... Zastanawiam się - jakie cuda może zdziałać przeczyszczenie chłodzenia i wymiana pasty? Zdarza mi się pograć kilka godzin wieczorkiem, zdarza mi się pracować przez 6-7 godzin przy komputerze non-stop... A póki co sprzęt wyłącza się po pół godziny. Podejrzewam, że pasta wyschnięta jest na wiór. No i w ogóle nie słyszę wentylacji, tak jak by nie działała... Podałbym wskaźniki z liczników, ale te pokazują 80stopni już przy starcie zimnego komputera, więc raczej nie można im ufać ;p Zastanawiam się czy jak jutro odbiorę komputer z serwisu to będzie działać normalnie i nie wyłączać się z przegrzania... Jak myślicie? Dodam, że to Asus #komputery #laptopy
  • 5
  • Odpowiedz
@Joe_Black: Jutro daję do gościa, 100zł (małe miasto). Zobaczymy... Boję się tylko, że komputer nadal będzie się przegrzewać... No ale zobaczymy, może jednak zdziała cuda :)
  • Odpowiedz
w przypadku niesprawnej sekcji chłodzenia, komputer powinien automatycznie się wyłączyć po 20-30 minutach, jest to typowy objaw przy zbyt wysokiej temperaturze. Jeśli do chłodzenia dostaje się dużo syfu, a dodatkowo wentylator działa bardzo wolno lub wcale to gorące powietrze z CPU nie ma się gdzie wydostać i kumuluje energię cieplną wewnątrz obudowy. Więc tak - czynność serwisanta powinna zdziałać cuda (o ile nie istnieje obok jeszcze jakiś kolejny dodatkowy problem np. z
  • Odpowiedz