Wpis z mikrobloga

#telefondlaseniora #telefony
Wysłałem wiadomość na stronie M-Life o dostępność telefonu, powiedzieli mi, że w sklepach Lpelektronik znajdę modele ML0639 i ML0651. Przetestowałem oba modele, kupiłem ten wcześniejszy model, choć w tej samej cenie - 100zł
Dobry telefon jak za tę cenę.
Łatwy w obsłudze, trudny w konfiguracji.

Telefon ma rozdzielczość 160x120, obsługuje pliki graficzne wyłącznie w formacie GIF.
Jego pamięć to, xD, 100KB, więc warto dokupić kartę pamięci za dychę (4GB lub 8GB).
Do każdego kontaktu można przypisać zdjęcie (widoczne podczas rozpoczęcia rozmowy) i inny dzwonek.
Lista kontaktów jest czytelna.

Domyślnie klawisz w dół - otwiera nam książkę telefoniczną w formie fotografii. Jest to jakby osobna książka telefoniczna, w którym na nowo musimy wprowadzić wszystkie numery. Tych kontaktów zmieści się maksymalnie 8. Zdjęcia GIF kontaktów najlepiej wrzucać na telefon też w rozmiarze 160x120. W GIMP lub Photoshop warto zwiększyć kontrast, jasność i ostrość zdjęć.

Co jest udogodnieniem w telefonie - sami możemy przypisać funkcję do klawiszy góra/dół. Jako iż SMS mamy w Menu, to przestawiłem klawisz do góry na Multimedia, gdzie prosto włączyć Radio ( \* - prawo, 0 - stop/play, # - lewo )
W opcjach da się to przestawić, że gdy wyjdziemy z radia, radio nam przestanie grać.
Głośniki są bardzo dobre jak na telefony.

Rozmowy przez telefon są wyraźne. Można również włączyć tryb głośnomówiący.
Nawet pod klawisz lewy i prawy (pod ekranem) możemy przypisać numery szybkiego wyboru.
---
Co do zewnętrznej części telefonu
Ekran jest wyraźny, ale jest on tego typu, gdzie pod każdym kątem widzimy inny kontrast.
Jest wykonany z lekkiego matowego plastiku z gumowymi, wypukłymi przyciskami. Z wyjątkiem wklęsłego przycisku SOS, do którego możemy przypisać 5 numerów do wysyłania SMSów o gotowej treści. Dłuższe przytrzymanie wyłączy alarm.
rukh - #telefondlaseniora #telefony
Wysłałem wiadomość na stronie M-Life o dostępnoś...

źródło: comment_TKQEqSGhugXliiidIC5w444mQtxPgXin.jpg

Pobierz
  • 2