Wpis z mikrobloga

No man sky to randomówka, gdzie algorytmem wybierane są randomowe wartosci w pewnych granicach i z paletą kolorów elementów o randomowej wielkosci, długosci itd. Jednym słowem porażka, gdyż wszystkie te elementy to klocki i widzimy te klocki w ten sam sposób, tyle ze są lekko zmodyfikowane. Wiec te unikalne światy, są do siebie tak podobne, że latamy od planety do planety widząc te same klocki w innych kolorach itp.

kur..... miała być różnorodność, a tu jeden wielki wał.

- na planetach panują te same pogody
- planeta w całości jest taka sama, brak biegunów pustyń, oceanów, gór, wulkanów, wąwozów itd
- wszystkie mają te same minerały
- chyba na kazdej jest życie, a przecież nawet w naszym układzie życie jest na jednej.
- brak prawdziwych chmur
- do slonca nie dolecisz, a do planety dolecisz
- widać łaczenia tekstur na sztywno, bez faderów, gówno
- jakość tekstur plastikowa
- dużo rzeczy błyska, świeci, wkurza, zabierając klimat
- są drzewa rosną jak w parkach, brak lasów, gąszczy, ja pierd....
- brak erozji, różnorodnej fauny i flory tylko jakieś placki roślinności i w grotach inaczej i tyle
- nie ma rzek, są kałuże, zbiorniki wodne
- bazy są takie same na wszystkich planetach losowane chyba randomowo
- brak cywilizacji, miast, infrastruktury
- planety chyba wszedzie taka sama atmosfera, a przeciez w realu są planety bez atmosfery, albo same gazowce, w tym planety nierówne, a nie każda to kula wręcz idealna..., widać autorzy samolotem nie latali
- brak na planetach typowych wyżyn, nizin, płaskowyżów itd.
bla bla bla... jednym słowem to symulator biegania, latania, zbierania i tyle.

#nomanssky
  • 6
@loopack:
Też lubię narzekać na tę grę, ale trochę przeinaczasz.

- planeta w całości jest taka sama, brak biegunów pustyń, oceanów, gór, wulkanów, wąwozów itd

Byłem na planecie, na której woda stanowiła 90%, co można nazwać oceaniczną planetą. Góry też widziałem, wąwozy też.

- na planetach panują te same pogody

Byłem na dwóch planetach, gdzie padał deszcz.

- wszystkie mają te same minerały

Nieprawda. Tzn. prawda, ale na jednej planecie możesz
@loopack mam identyczne zdanie. Z tym, że ja nie mam żadnej spiny o to, bo absolutnie spodziewałem się, że ta gra to będzie jedno wielkie gówno. Na obecnym etapie ta gra to pusty szablon, do którego trzeba dodać masę zawartości, aby był grywalny, bo mi się odechciało po niecałych dwóch godzinach. Ogólnie cieszę się z tego, że m.in. na Steamie czy GoG można odzyskać kasę za grę, a ta produkcja to wzorowy
księżyce są rzadkie, a taki Jowisz ma aż 63

@MiroslawWypok:
racja nie ma ich aż tak wielu, jednak spotykałem planety z 3 księżycami, według mnie nie trzeba więcej.

na planetach panują te same pogody

@loopack: bzdura, wielokrotnie trafiałem na planety na których pojawiały się gwałtowne burze, kwaśne deszcze itp.

chyba na kazdej jest życie

nie ma i to na wielu, spotkałem kilka całkowicie sterylnych planet

brak lasów, gąszczy, ja pierd....