Wpis z mikrobloga

#goofaskomentuje #neuropa #4konserwy #tysiacurojenniezaleznychmediow #woodstock #wosp #wosplive #polityka #gdansk

Głośny nagłówek Niezależnej głosi:

Rośnie konkurencja dla imprezy Owsiaka? Sukces festiwalu „Energia Wolności”

konkurencja dla imprezy Owsiaka


Zatem porównajmy:


Zespoły.

Wg. Niezależnej na scenie wystapili m.i. Eldo, Pelson, KSU, Turbo, 2TM2,3, Oberschlesien, Złe Psy

Wg. Oficjalnego wydarzenia na Fb natomiast:

2Tm2,3, Eldo, Oberschlesien, ARKA NOEGO, RUSOWICZ, KSU, Turbo, ZŁE PSY, Wicked Heads, Kasia Sawczuk

10 zespołów jednego dnia. Przy czym większość już występowała na Woodstocku: 2tm2,3 2006, Oberslchlesien 2016, Arka Noego 2012, Rusowicz 2015, KSU 2005, Czy na Finałach Wośp: Turbo 2015.

Dla porównania w trakcie tegorocznego finału WOŚP w Warszawie wystąpiło 16 zespołów, a na Woodstocku 27 zespołów w czwartek.

Ale żeby było uczciwie, w samym Gdańsku na Finale Wośp 2016 Wystąpiło 12 zespołów. Także zdanie "Tylu znakomitych muzyków już od dawna na raz w Gdańsku nie gościło." troszkę wali chochołem...

Ale jest jedno co wyróżnia "Energię Wolności":

Koncert ZŁE PSY z gościnnym udziałem na gitarze wiceprezesa Energa SA - Grzegorza Ksepko! To ostatni muzyczny akord Energia Wolności Festiwal!!!


Krótkie przypomnienie:

W roku 2006 pisaliśmy, że Ksepko należał do PiS od początku istnienia partii, a wcześniej był w Porozumieniu Centrum. Osiem lat temu został zawieszony w prawach członka PiS wraz z grupą działaczy z Sopotu (m.in. z Przemysławem Marchlewiczem) za sprzeciw wobec powołania Mirosława Górskiego na wicemarszałka województwa pomorskiego. Czekał na pozytywne rozpatrzenie sprawy przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego.


Pamiętacie te pretensje do Owsiaka, że zapraszał na Woodstock Wałęsę, Komorowskiego, Buzka, Belkę? Wtedy się mówiło o upolitycznieniu. A teraz co to jest?

Organizacja.

Przystanek Woodstock sponsorowany jest przez:

Lech, Play, Bank Pekao, Mastercard, Allegro

Partnerami medialnymi byli:

KreciołaTV, Interia, AntyRadio, Metrocafe, gazeta Lubuska, cgm.pl, naszemiasto.pl, kinopolskamuzyka

Prywatne firmy zasadniczo, mógłbym wymieniać dalej (Lidl, Ricoch, CocaCola...) ale nie chce mi się...

A teraz "Energia Wolności":

Sponsor strategiczny:

Energa - 51% udziału skarb Państwa,

Sponsor Główny:

Lotos - 53% udziału skarb Państwa,

Patronat Honorowy:

IPN - Chyba nie trzeba tłumaczyć

Patronat Medialny:

TVP Kultura, TVP Gdańsk, TVP Historia - Media Publiczne
Gazeta Polska, Niezależna.pl, Do Rzeczy, Rebelya.pl, Dziwnawojna.pl - Media reżimowe

Partnerzy:

Stadion Energa, RedIsBad

Także impreza organizowana jest z publicznych pieniędzy - Sponsorzy główni to w większości spółki państwowe - i mają wsparcie mediów publicznych i reżimowych. Jeszcze raz możecie przypomnieć o "pupilu III RP" który "lansował się w mediach publicznych" i którego imprezy były "wspierane przez państwo"?

Frekwencja

Tu największy problem będzie z porównaniem. Znalazłem 3 relacje z koncertów:

Niezależna nie wspomniała nic o frekwencji. Ani słowa. Rzucili hasło o konkurencji dla Owsiaka, ale nic nie zapowiadali ile osób było.

Serwis Trójmiasto.pl donosi:

Frekwencja nie była najgorsza, ale i nie tak liczna, jak spodziewał się organizator - większość przygotowanego dla słuchaczy placu świeciła pustkami.


Jest też i relacja Wyborczej:

Mimo to publiczność nie dopisała. Gdy w poniedziałek o godz. 17 jako pierwszy na scenie pojawił się zespół Arka Noego, witało go ok. 150 osób. Potem widzów przybywało, ale w najważniejszym momencie na placu przed stadionem mogło być ok. tysiąca osób. Ogrodzony teren festiwalu był przygotowany na kilkukrotnie większą publiczność, wynajęto kilkadziesiąt przenośnych toalet, były punkty gastronomiczne, a nawet stoisko wydawnictwa "Fronda".


Żeby sprawdzić jak było naprawdę poszukałem informacji na Facebookowej stronie stadionu - gdzie odbywała się impreza.

Zdjęcie przed rozpoczęciem

Filmik z oficjalnej FP festiwalu


Kolejny filmik z FP, tym razem koncert Arki Noego

Zdjęcie w trakcie koncertu Oberschlesien

Frekwencja nie robi szału. Mało ludzi. Może słaba reklama (mimo wsparcia mediów publicznych?), słaby Line-up (Chociaż KSU, Oberschlesien, Turbo kopią tyłki...) czy po prostu że festiwal organizowany był w poniedziałek (ale to był dzień wolny!)... Cholera wie skąd upatrywać się

Także jest sens porównywać frekwencje z koncertami WOŚP czy Woodstockiem?

Nie byłem na festiwalu, nie mogę bezpośrednio ocenić jak było, ile osób się bawiło i jak to było zorganizowane. Inicjatywa jak najbardziej spoko - darmowe koncerty wielkich zespołów do tego okraszone promocją patriotyzmu? Jestem za. Tylko kurde, panowie z niezależnej, miejcie Wy trochę RiGCzu i nie próbujcie porównywać do imprez organizowanych przez Owsiaka. TO NIE MA SENSU!. Ja wiem że macie rozkaz na każdym kroku atakować Jurka... bo tak... ale pisząc "konkurencja dla Owsiaka" po prostu pokazujecie swój nieprofesjonalizm i tandetną próbę manipulowania informacją. Za chwilę może będziecie chcieli porównać Konkurs 4 skoczni do memoriału narciarskiego im. Marii Kaczyńskiej?
Pobierz Goofas - #goofaskomentuje #neuropa #4konserwy #tysiacurojenniezaleznychmediow #woodst...
źródło: comment_tTH88QDB4M0sk72fHRv2adfbHs8iWsHA.jpg
  • 17
Tylko kurde, panowie z niezależnej, miejcie Wy trochę RiGCzu i nie próbujcie porównywać do imprez organizowanych przez Owsiaka. TO NIE MA SENSU!. Ja wiem że macie rozkaz na każdym kroku atakować Jurka... bo tak... ale pisząc "konkurencja dla Owsiaka" po prostu pokazujecie swój nieprofesjonalizm i tandetną próbę manipulowania informacją. Za chwilę może będziecie chcieli porównać Konkurs 4 skoczni do memoriału narciarskiego im. Marii Kaczyńskiej?


@Goofas: Tylko czemu to jest adresowane do
Myślisz, że nie mają tutaj swoich agentów


@Goofas: Pewnie coś w tym jest. Ale wątpię czy są aż tak rozgarnięci, że przeglądają mirko? Raczej walczą o content na głównej.

Also czy niezależna zdaje sobie sprawę z tego że Eldoka jest muzułmaninem?


@EissIckedouw: good point.

A skoro chce ci się pisać tak długie analizy to chyba warto założyć jakiś fanpage gdzie można by uzyskać większy zasięg.


@Kristof7: w moim sercu tylko mikro. Już słyszałem niejednokrotnie sugestie, że powinienem jakiegoś bloga założyć. Ale nie chce mi się ;) A moje teksty pojawiały sie między innymi na FP Neuropy lub na 24Legnica.
w moim sercu tylko mikro


@Goofas: Tak chyba ma każdy z nas który się tu notorycznie udziela.

moje teksty pojawiały sie między innymi na FP Neuropy lub na 24Legnica


Nie, no to już na mirko masz większy zasięg. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No ale żeby zbytnio od tematu nie odbiegać to i ja się wypowiem. Szczerze o tej imprezie nie słyszałem choć w Gdańsku mieszkam. Ale z
Porównanie do WOŚP? A nie chodziło bardziej autorowi artykułu o Woodstock?( ͡º ͜ʖ͡º)


@Kristof7: Dlatego też porównywałem te koncerty zarówno z imprezami WOŚP jak i Woodstockiem. Owisak jest organizatorem obydwóch imprez, stąd też - nie wiedząc wprost o którą imprezę dziennikarzowi Niezależnej chodzi - porównałem obydwie imprezy.

Szczerze o tej imprezie nie słyszałem choć w Gdańsku mieszkam. Ale z tego co 'usłyszałem' to wydźwięk pozytywny choć
@Goofas: Sorki, nie było tematu! Przeczytałem cały wpis i coś mi się zwyczajnie popieprzyło, że zakodowałem tylko ten WOŚP.

Zdziwisz się, ale ten legendarny Jarocin jest też obecnie reklamowany m.i. jako festiwal dla rodziny. Serio. Zdziwiłbyś się ile rodzin przyjeżdża z małymi dzieciakami leżących na kocyku i oglądających Markiego Ramone'a :)


Tak tylko, że przy tego rodzaju imprezach wiesz z góry czego możesz się spodziewać. A gdy dowiadujesz się, że energa
@Goofas: Nasrałeś znaków, porównań, milion linków, żeby tylko udowodnić, że Woodstock jest większą imprezą. Jest, to wie każdy. Ale słowem-kluczem jest "rośnie konkurencja", bo pomysłodawcy festiwalu mają nadzieje znacznie go w przyszłych latach rozwinąć. Zdaje się, że była to pierwsza odsłona imprezy. Kolejne będą już okazalsze. Za 5-10 lat może będzie to impreza porównywalna rozmiarami do Woodstocku, kto wie. W czym problem?
W czym problem?


@Venro: w tym, że w jakikolwiek sposób nie można porównywać tychże inicjatyw. Prywatna impreza Owsiaka nie może równać się z imprezą w której angażują się państwowe spółki. Gdyby tylko i wyłącznie napisali że impreza została zorganizowana by szerzyć patriotyczne wartości to byłoby nawet spoko. Ale niezależna nie opierając się na jakimkolwiek porównaniu z Owsiakiem dumnie pisze że "rośnie konkurencja". Wiadomo że Woodstock jest większy, podobnie Jarocin, Ciechanów, Reggae
@Goofas: Dlaczego nie można ich porównywać? Racja, że jedna jest organizowana prywatnie, druga nie, ale pod względem atrakcyjności, warstwy artystycznej, organizacji i całej otoczki można jak najbardziej. Impreza, jak impreza - ma przyciągnąć potencjalnego klienta/widza. Na dłuższą metę to jest decydujące - zainteresowanie. Jeżeli Energa Wolności będzie przemyślanym projektem, to osiągnie sukces. Jeżeli nie, to przepadnie, bo potencjalny widz wybierze inne imprezy. To wszystko.