Wpis z mikrobloga

Miriki, potrzebuję zakupić spawarkę do plastików, do amatorskich zastosowań (np: naprawić połamany uchwyt lampy samochodowej, jakieś pękniecie zderzaka, doraźna naprawa krućca chłodnicy, czasem coś w domu)
Planuję wydać na to od 200 do max 300 złotych.
Macie jakieś solidne, sprawdzone typy? Najchętniej cały zestaw z dyszami, próbkami. Przejrzałem alledrogo ale nic mnie z nazwy nie przekonuje.
Zakup planuję zrobić na terenie kraju, bo nie lubię długo czekać na nowe zabawki.
#warsztat #diy #naprawasamochodow #narzedzia #elektronarzedzia #zrobtosam

Ta mi się podoba:
taxi20 - Miriki, potrzebuję zakupić spawarkę do plastików, do amatorskich zastosowań ...

źródło: comment_JVfasbd2CA1c5KexFrVy32hpzfPsHgAu.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@taxi20: jak chcesz kupić najtańszego hot-aira to będzie to chyba ten:
http://www.hotair.pl/pl/sklep/stacje-lutownicze/stacja-lutownicza-wep-858d.html

Akurat się tak trafiło, że dzisiaj właśnie tą stację przyniósł mi kurier - nie mam z nią jeszcze żadnych doświadczeń poza szybkim testem, ale bardzo szybko się nagrzewa, dmucha konkretnie i automatycznie po odłożeniu kolby przechodzi w tryb uśpienia - wyłącza grzałkę, zostawia nawiew, ostudza kolbę do 100 stopni i wyłącza nawiew. Po podniesieniu kolby nagrzewa się bardzo szybko
Visher - @taxi20: jak chcesz kupić najtańszego hot-aira to będzie to chyba ten:
http...
  • Odpowiedz
@taxi20: a i jeszcze ta firma Yihua brzmi równie dziwnie jak Aoyue, która też produkuje sprzęt lutowniczy. I od tej drugiej testowałem stację hotair+lutownica i nie wydawała się lepsza. Miała słabszy nadmuch - był kompresor w środku, ale zasysał powietrze przez odsysacz kolby lutowniczej, później podwójny przewód na powietrze i elektronikę do trochę ciężkiej kolby. Jakoś to zamulało nawet po przeczyszczeniu. Stacja miała ten sam design jak to co pokazałeś, dosłownie
  • Odpowiedz
@taxi20: "test modelu dla nas produkowanego, lepsze komponenty" - zastanawiam się gdzie ta różnica :P

Możesz zobaczyć na stronie hotair.pl że oni reklamują swoje komponenty jako oryginalne, że końcówki do grzałki są "oryginalne" - to niby te mocowane na śruby. A te wciskane, jak na tym filmie od tego "Ataszek" to niby podróbki wg hotair.pl :)
  • Odpowiedz
@Visher: Konsultowałem telefonicznie zamówienie z panią o pięknym głosie, która obiecała mi dostawę na piątek (kupiłem we środę przed południem), niestety - nie dostałem przesyłki. Dostałem info na maila i potwierdzenie SMS z poczty że przyjęto przesyłkę w piątek przed południem.
Dostałem do zamówienia parę rzeczy (siatka wzmacniająca, dodatkowe dusze, plastki więc może chwilowo czegoś nie mieli.
Poczta czasem w sobotę rano dostarcza przesyłki, więc czekam i dam znać.
Jesteś spoko
  • Odpowiedz
@taxi20: ja kurierem zamawiałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) testowałem wczoraj i przedwczoraj hotaira przy obwodzie elektronicznym i jest kozacki, a tryb uśpienia z szybkim nagrzewaniem jeszcze lepiej się sprawdza w praktyce niż myślałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Visher: Zadowolony jak cholera! ͜

Tego urządzenia potrzebowałem już w wieku 8 lat, kiedy rozgrzanym nad gazem śrubokrętem próbowałem naprawić zabawkę. A potem jeszcze setki razy było mi to potrzebne.
Nie wiem jak bez tego żyłem kilkadziesiąt lat ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Widzę do tego wiele zastosowań - najczęściej będę jednak używał do napraw plastikowych elementów.
Czasem coś lutuję i może będę się tym wspomagał.
  • Odpowiedz