Wpis z mikrobloga

Dlatego, też najlepiej jest poczytać wiele opinii na dany temat i wypracować swoją własną,opartą na wiedzy i doświadczeniu.
@Fawek niestety, ale zdobycie odpowiedniej wiedzy dotyczącej ćwiczeń i diety wymaga czasu. Z miesiąca na miesiąc będziesz wiedział coraz więcej, a fakty, o których kiedyś nie miałeś pojęcia staną się oczywiste. Cierpliwości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@berti: Chciałbym wiedzieć co jeść, jak ćwiczyć by osiągnąć jakieś tam rezultaty. Mogę przeznaczyć ileś tam $$ miesięcznie na jakąś suplementacje (o ile byłaby taka potrzeba), ale nie mogę nigdzie znaleźć rzetelnych informacji...
@zaq-zaq-9081: kiedyś trenowałem koszykówkę, w zeszłym roku chodziłem na siłownie kilka dobrych miesięcy, jednak brak czasu spowodował zaprzestanie i spasienie się ( ͡° ͜ʖ ͡°). Coś tam o dietach wiem, o ćwiczeniach myślę, że nawet sporo (w sensie technicznym), jednak chciałbym się dowiedzieć jakichś sprawdzonych konkretnych rzeczy - CO, KIEDY, ILE. Tak, wiem, że mogę przeznaczyć 1000 złotych na trenera i on chętnie mi wytłumaczy, jednak wolałbym
@zaq-zaq-9081:
1. Ile razy w tygodniu ćwiczyć - siłka/cardio, żeby spalić nadmiar tłuszczu, i troszkę polepszyć ogólną sylwetkę.
2. Co jeść przed treningiem? Czy warto kupić sobie jakiś shake białkowy, gdy będę ćwiczyć rano (okolice godziny 7)? Jak to w ogóle rozwiązać najlepiej, żebym miał wystarczająco siły by rano biegać etc.?
3. Czy warto kupować jakieś inne odżywki, czy sobie odpuścić?
1. Ilość treningów cardio nie ma znaczenia od 3 do 4 to optymalnie zalezy od ich długości i planu. Najważniejszy jest ujemny bilans kaloryczny bez tego ni chu chu.
2. Jedną z tez jest, ze nocny wyrzut insuliny powoduje to iż nie musimy w 1 posiłku dostarczać wegli, niemniej jednak posiłek białkowo-tłusczowy jest ciężki,a więc polecałabym trening biegowy robić na czczo lub lekkim śniadaniu(tu najważniejszy jest czas miedzy bieganiem a śniadeniem i
@zaq-zaq-9081: Kiedyś trenując gdy byłem bardzo głodny, źle się czułem, dlatego też nie chciałbym pójść na siłownie/biegać, żeby potem mało co nie omdlewać z wysiłku. Stąd też moje obawy o poranny trening - słyszałem, że ludzie piją jakieś roztwory białkowo/witaminowe (nie wiem co dokładnie, nie znam się) przed siłownią. Co o tym sądzisz?
@Fawek: trening siłowy nie wytrzymałościowy to co innego niz bieganie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Możesz zjesć jajeczniczke z bekonem rano i iśc na siłke, jak chcesz wydawać kase niepotrzebnie na suple to wydawaj