Wpis z mikrobloga

Wczoraj padliśmy z niebieskim ofiarami rasizmu Angoli. A konkretnie jednego Angola. Próbowaliśmy kupić whisky w ASDA, byli z nami kuzyni. Oczywiście "approval needed" - kasa samoobsługowa, więc przyczłapał gostek i że on chce zobaczyć dowody wszystkich. My pokazaliśmy, ale kuzyni nie wzięli (moj niebieski płacił). Gość na to że nie może nam zatwierdzić bo mogą być nieletni i koniec tematu. Polskie dowody osobiste pokazaliśmy. Zatem zanieśliśmy zakupy do samochodu i kuzynostwo zostało w samochodzie a my wróciliśmy po alkohol. Jak pewnie wiecie jeden lub dwóch gości jest na wszystkie kasy w celu właśnie zatwierdzania. Poszliśmy do innej kasy, akurat przed nami się popsuła. Więc idziemy na inną - przylazł ten sam gość i mówi że on nam dziś już nie może zatwierdzić. W naszym mieście w ASDA nie mieli problemów, nawet o dowody nie pytali. Nie polecam ASDA w Stafford. #anglia #uk #gorzkiezale #dyskryminacja #stafford

  • 23
  • Odpowiedz
@BlackTabby: no wiem, wiem. No trudno się mówi, trzeba do innego sklepu jechać, gdzie problemów nie robią. Oni nie płaczą, że stracili klientów, to i Ty nie płacz xD W Polsce też takie problemy są i to od rodaków :P
  • Odpowiedz
@BlackTabby: zgłoś to do kierownika i tyle. Chamstwo trzeba tępić. A w ASDzie dyskryminację tępią szczególnie. Mówisz kierownikowi, że jesteś zawiedziona zachowaniem jego pracownika, jako że słyszałaś o ASDA Pride i sądziłaś, że w ASDA dyskryminacji nie ma :)
  • Odpowiedz
@BlackTabby: zapuść brodę, mnie nigdy o dowód nie pytali jeszcze, założę się że jeśli będziesz miała brode to nikt o dowód Cię nie zapyta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@BlackTabby musiałaś źle trafić, albo typ z Tesco się przeniósł bo tam miałem kiedyś podobną sytuację, zakupy we dwójkę i jedna osoba bez id. Idiotyczne, trzeba robić aferę i walić do customer service desk.
  • Odpowiedz
@BlackTabby: kwestia danego sklepu. W UK nie raz się z tym spotkałem w ciągu ciut ponad roku, w USA kilkanaście razy w ciągu pół roku. Wystarczy, że gość raz przepuścił młodego i miał #!$%@? albo karę i dlatego teraz jest nadgorliwy. Takie przepisy w UK, że wszyscy z grupy musza mieć dowód. Mogliście lepiej rozegrać i nie iść do samoobsługowej tylko na normalną? Myśmy właśnie kiedyś tak zrobili.
  • Odpowiedz