Wpis z mikrobloga

Mirki, w jaki sposób wysłać kilkukilogramową paczkę do Chin? Odkurzacz zamówiony przez #gearbest szwankuje i po zgłoszeniu reklamacji dostałem do wyboru: zwrot 20$ do wykorzystania, zakup kolejnego odkurzacza za 100$ bądź też odsyłkę do Chin. Problem w tym, że odkurzacz zamówiłem w magazynie w UK. Jak wygląda później opłata VAT-u, sklep ją ponosi? No i z jakiego przewoźnika skorzystać aby wyszło najtaniej? Gearbest nie robi mi problemów, więc chyba nie powinieniem korzystaź ze wsparcia Paypal ? Zresztą zawiesili mi tam konto więc pewnie i tak nie pomogą
#gearbest #pocztapolska #kurier
  • 15
  • Odpowiedz
@theacm30:
Najtaniej to będzie chyba jako paczka przy pomocy Poczty Polskiej.
VAT płaciłeś lub nie płaciłeś przy odbiorze i drugi raz ten sam produkt nie może być ovatowany.
Na druku CN23 zaznaczasz opcję "zwrot towaru" oraz "Inny" i podajesz obok w polu "wyjaśnienie" że zwracasz uszkodzony towar do sprzedawcy w celu naprawy/wymiany gwarancyjnej lub coś w ten deseń, ważne, żeby napisać, ze towar jest uszkodzony (musi być po angielsku). Do
  • Odpowiedz
@pcela: nie płaciłem VAT-u bo tak jak pisałem wysyłke realizowali z UK. Rozumiem, że ten druk CN23 dostanę na poczcie i tam po angielsku musze wpisać te dane? Orientujesz sie co do kosztów?
  • Odpowiedz
rozumiem, ten drugi dodatkowy egzemplarz po prostu wrzucić do pudełka z przesyłką , czy gdzieś go nakleić obok tego pierwszego który jest łączony z CP72?
  • Odpowiedz
@pcela: Panie na poczcie pierwsze słyszą o tym, że trzeba spakować 2 egzemplarze tego formularza CN23. Twierdzą, że wystarczy właśnie naklejka z formularzem CN23 połączonym z CP72 naklejona na paczkę. I kopię tego formularza (bo wypełniony przebija na samokopiujący się druk) otrzymuje ja ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz