Wpis z mikrobloga

@kowzan: dojazdy do fabryki (50km), wożenia moich 500+. Tyle, że 1sze mam 2metry wzrostu, 2gie jeżdżę teraz scenic'iem i przyzwyczaiłem się do wyższej pozycji za kierownicą.
  • Odpowiedz
@kowzan: heh to co wziąć? Nie mam już pomysłu myślałem o ASX ale w ynternetach wyczytałem, że ruda już po kilku latach dziury w karoserii robi, ponadto nie chcę silnika eco najlepiej by mi pasowała benzyna, +-150 koni, Honda crv poza zasięgiem finansowym (jeździłem, pasuje mi bardzo).
  • Odpowiedz
@RageH: CRV to segment RAV4, Outlandera, Forestera... HRV to tak, ale będzie drogo.

ASX nowego za +/- 70k nie kupisz, chyba że + jest bardzo + (albo checsz kupić golasa - nie polecam, doinwestuj do wersji Invite). Ruda... Jak to w Japońcach, ma szansę się pojawić, ale bez przesady. Większość konserwacji jest zrobiona OK. Przez brak zbędnych gadżetów w silniku, pojeździsz nim długo (ale niezbyt dynamicznie).

W nowym, dużym crossowerze
  • Odpowiedz
@kowzan: asx 76 k. (ceny bym nie negocjował, tyko dodatki-opony, listwy etc.) i to cena akceptowalna dla mnie. Hrv niestety +80k - nie przeskoczę ceny. Obecnie mam "troszkę" zmodyfikowany samochód i boję się, że przesiadka z +170koników na 100-120 będzie bolała. Dlatego szukam alternatyw. W sumie to na wyglądzie/firmie mi nie zależy - mogę jeździć nawet taczkami - ważna jest dla mnie niezawodność, maksymalna prostota silnika, bezpieczeństwo (systemy) i duuużo
  • Odpowiedz
@RageH:

niezawodność, maksymalna prostota silnika


Zdefiniowałeś ASX. Bez wynalazków, na wtrysku wielopunktowym, nie bezpośrednim, na łańcuchu rozrządu (lej dobry olej, a pojeździ długo).
  • Odpowiedz
@kowzan: creed 3cylindry Turbo ;/ eco jak w twarz strzelił - odpada. Heh chyba rzeczywiście trzeba znowu spojrzeć łaskawym okiem na ASX. W sobotę się przejadę do dilera zobaczymy co z tego wyjdzie. @kowzan - dzięki za pomoc. Jeśli by ktoś miał jakieś propozycje to bardzo bym prosił o pomoc.
  • Odpowiedz
Hmm.. taka jeszcze jedna refleksja. Rzeczywiście dziwnie w tych samochodach teraz się dzieje - swoim śmiało 200+ wyciągam, teraz max prędkość 150-170 a do tego koników coraz mniej.
  • Odpowiedz