Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania

W czasie wojny naprawdę nikt nie będzie pytał, czy chciałbyś dołączyć, czy być nie chciaaał, czy Cię butki nie uwierają, czy nie boisz się pająków, czy jadasz bezglutenowo, czy nie zapomniałeś swojego ulubionego kremu pod oczy, albo czy do twarzy Ci w moro - jeśli nie umiesz walczyć, będziesz gotował, albo sprzątał. Poddaję zatem w wątpliwość Waszą wizję konfliktu zbrojnego spędzonego między fejsikiem, a wykopem.


Zaciekawiony cytowaną wypowiedzią i pozostałymi komentarzami @nvmm z http://www.wykop.pl/link/3314209/bog-pobor-ojczyzna-polacy-za-obowiazkowa-sluzba-wojskowa/ mam pytanie:

Czy naprawdę z polską młodzieżą jest już tak źle, że nie potrafią sobie poradzić w codziennym życiu i całkowicie ulegają zachodniej modzie na "bezglutenowość", metroseksualność i inne wymysły? Czy konieczne jest przywrócenie zasadniczej służby wojskowej, żeby chłopcy przestali być "ciotowatymi" #!$%@? i mniej męscy od kobiet?

#rozowepaski #niebieskiepaski #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #wojsko #mlodosc ##!$%@?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
 W czasie wojny naprawdę nikt nie b...

źródło: comment_TX0vqGrLPiNMNtTyWXSLgBOjmUHQPKAZ.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Przecież obowiązkowy pobór chcą przywrócić albo ci którzy nigdy tam nie byli albo samczyki alfa co w czasie tego gnoiły wszystkich słabszych od siebie przez co dobrze wspominają. Zresztą sama idea tego jest bzdurna bo czasy mięsa armatniego bezpowrotnie minęły i do wojska trzeba czegoś więcej oprócz ciężkiej ręki do przypieprzenia komuś maczugą.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: HURR DURR, ZA NASZYCH DOBRYCH CZASUF TO NASTOLATEK TO CHOP BYŁ A NIE TO CO TE SZCZUPAKI TERAZ, TYLKO BEZ GLUTENOWE PIEROZKI IM W GLOWIE. JAK KIEDYS BYLA HURR DURR SLUZBA TO CHOP TO BYL CHOP. pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Asterling: Zapraszam Cię do przeczytania całego mojego wpisu, a nie tylko jego fragmentu przytoczonego przez OPa, który nawet nie ma odwagi wejść w tę dyskusję pod własnym nickiem. ;)
  • Odpowiedz
każdy żyje jak chce i żaden debil nie ma prawa mu narzucać jaki ma być


@SickOfIt: w czasie pokoju tak. A wiele wskazuje na to, że najdłuższy czas europejskiej historii bez wojny dobiega końca. Jeśli przyjdzie czas "W", to wszyscy będą mieli w dupie twoje górnolotne opinie. Oby nie przyszedł, ale trzeba brać taką ewentualność pod uwagę i choć minimalnie się przygotować. Żyjemy w ciężkich czasach, konflikt wisi w powietrzu.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Drogi OPie, naprawdę nie musisz się mnie obawiać, ja nie gryzę. ;) Clou mojej wypowiedzi niestety pominąłeś - osobiście nie interesuje mnie, czy ktoś śmiga w rurkach, jak się odżywia i jak bardzo jest delikatny. Uważam po prostu, że parutygodniowe przeszkolenie wojskowe, z podstaw obsługi broni, taktyki wojskowej, czy wojskowości ogólnie znacząco mogłoby poprawić naszą sytuację w czasie ewentualnego konfliktu zbrojnego i na litość boską, nie rozmawiamy tu o dwóch
  • Odpowiedz
@nvmm: Tak czy siak powinno to być dobrowolne. Zresztą sama idea powszechnego poboru to nic innego jak powrót do średniowiecza i pospolitego ruszenia. Mięso armatnie w dzisiejszych czasach na nic się nie przyda a jakość armii liczy się w ich uzbrojeniu a nie liczebności.
  • Odpowiedz
@SickOfIt: Albo jesteś zupełnie nieświadoma obecnej sytuacji gospodarczo-politycznej Europy, albo trollujesz z nudów. Wolałabym chyba wierzyć w tę drugą opcję, bo ignorancja na taką skalę nie przystoiłaby nawet średnio rozgarniętej gimnazjalistce.
________________________

Gwoli ścisłości, pozwolę sobie przytoczyć tu całość swojej wypowiedzi, nie tylko jej wyrwany z kontekstu fragment.

"Widzicie...mam wrażenie, że większość z Was błędnie zakłada, że służba zawodowa oznacza tyle, że w razie wojny wszyscy będziemy siedzieć cichutko w domkach,
  • Odpowiedz
@nvmm: wojny są dla debili , którzy nie potrafią rozwiązywać inaczej problemów i stado tępych lemingów słucha swojego manipulatora jak choćby podczas II wojny światowej
  • Odpowiedz
ZakochanaBaba:

Czy konieczne jest przywrócenie zasadniczej służby wojskowej, żeby chłopcy przestali być "ciotowatymi" #!$%@? i mniej męscy od kobiet?

@AnonimoweMirkoWyznania: nie potrzeba poboru, wystarczy islam. Za kilkadziesiąt lat nikt nie będzie pamiętał o takich wynalazkach jak gender studies i inne multi-kulti.

To jest anonimowy komentarz.
Zaakceptował: Asterling
  • Odpowiedz
AnalogowyWybranek: Będzie gównoburza. Z jednej strony starszyzna wykopowa, która dostała swoje po dupie na służbie a z drugiej młoda elyta z wielkich miast podążająca za modą xD

Niech każdy robi to, co chce. EOT

To jest anonimowy komentarz.
Zaakceptował: Asterling
  • Odpowiedz
@Asterling: Jasne, co nie zmienia faktu, że naszej armii technicznie bliżej wciąż jeszcze rozwiązaniom ilościowym i mięso armatnie też będzie mobilizowane, bo też jest potrzebne - i nie ja to wymyśliłam, to nasz kochany system. Masz zatem wybór - albo wiedzieć, jak obsługiwać broń, żeby nie zrobić krzywdy sobie i osobom stojącym obok (i nie chodzi o samą umiejętność strzelania, ale też czyszczenia, prawo użycia etc.) i w razie wojny mieć
  • Odpowiedz
@nvmm: Ale pamiętaj też że żołnierz przymusowy nie ma żadnych morale przez co i tak nie ma zastosowania bo jak tylko będzie taka okazja to spierdzieli zagranicę albo się podda.
  • Odpowiedz