Wpis z mikrobloga

Pewnie narażę się na pogardliwe komentarze, że jak śmię myśleć o tego typu sprzęcie i że wogóle jestem #podludz , #cebula i Janusz, ale zapytam: czy warto interesować się laptopami z outletu? Znalazłem parę modeli w ciekawej cenie, na zdjęciach nie widać większych uszkodzeń, są oczywiście poserwisowe, ale są objęte rocznym prawem do naprawy z tytułu rękojmi. Czy jest coś co szczególnie powinno mi zapalać czerwoną lampkę przy przeglądaniu takich ofert?

#pcmasterrace #pc #komputery #laptopy
  • 6
  • Odpowiedz
@Ten_tego: Generalnie problemem są przebiegi dysku i baterii. Jeżeli był to egzemplarz wystawowy z jakiegoś elektromarketu, to dysk i bateria są wyrobione kilkakrotnie mocniej niż podczas domowego użytku.
  • Odpowiedz
@Ten_tego: kupowałem stacjonarke z outletu (potrzebowałem do warsztatu) - ale tak typowo za grosze (200-300zł?) - działała z 3 lata bez problemów (przy czym nigdy nie była demonem prędkości), a potem przestałem jej używać. Podejrzewam, że jakby właczyć to dalej wystartuje.
  • Odpowiedz
@Ten_tego: Czytaj recenzje poszczególnych modeli, typowe usterki, matryca itp. Możesz wziąć np. bez dysku, albo z nowym ssd. Ja do biurowych zastosowań kupuję wyłącznie z outletu, ale topowe modele biznesowe. Nigdy nie żałowałem.
  • Odpowiedz
@denerwujesie: a nie miałeś jakiejś sytuacji w której sklep poleciał trochę mocniej w kulki? Tutaj sytuacja jest taka, że napisali, że w zestawie jest to co na zdjęciu, a na nich jest lapek i ładowarka. Ale bateriii już nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°) A że cena jest BARDZO atrakcyjna, boję się trochę, że może jej nie być. Napisałem do sprzedającego, ale zapytam się jeszcze Ciebie, spotkałeś
  • Odpowiedz
Kupowanie na Allegro to zawsze dość trudna akcja. Szczerze mówiąc nigdy nie miałem problemu, ale aukcje trzeba czytać. Różnych cwaniaczków jest bez liku. Zazwyczaj robię tak, że jak znajduję porządne aukcje, bez kretyńskich prób oszustwa to przeszukuję strony sprzedawcy w poszukiwaniu interesującego sprzętu. Czasem jest tak, że nawet jeśli poszukiwany model jest dostępny, ale na podejrzanej aukcji - lepiej się wstrzymać. Prędzej czy później trafi się lepsza sposobność.
Jeżeli mam do czynienia
  • Odpowiedz