Wpis z mikrobloga

Mirki chciałbym sobie w końcu kupić szosę, która będzie przede wszystkim niezawodna. Do tej pory miałem używki aluminium i aluminium-karbon i przez różne nowo pojawiające się awarie/problemy chciałbym mieć coś będzie królem dżungli.Kwota między do 6-7 k, wiadomo im mniej tym lepiej ale najważniejsze to jakość, wytrwałość + szosa musi wyglądać. Pytam bo wiem, że są wśród Was osoby które orientują się w sezonach wyprzedażowych i nie jedną szosę w swoim życiu mieli. Czas nie gra roli, kupno może zaczekać do nowego sezonu. #szosa
  • 16
@GryfnySzac: @demoos: dzieki za propozycje. Ładny ten Giant i ogólnie aero ale z tego co wiem to słabiej sprawują się niż sport na podjazdach. @fixie: sport jak najbardziej. O endurance praktycznie mało wiem, tzn. ile realnie sie traci zyskuje względem wersji sport. Przesyłka zza Polski żodyn problem
@Abdulll: Stary, za taki hajs to już nie kupujesz szosy żeby była wytrzymała, tylko żeby była lekka. W tych pieniądzach kupisz już rower ważący mniej niż 7kg, lub trochę cięższy ale o sensownym profilu aerodynamicznym na karbonowych kołach. Oczywiście mówię u rowerze używanym.
Jak chcesz wydać 6-7k na nowy rower, to kupisz na karbonowej ramie i 105, ew. na aluminiowej i Ultegrze.
Podaj jakieś szczegóły, jak chcesz rower na podjazdy np.
@Poncjusz_Pijak: rower ma być dobry, a nie lekki, bo waga jest potrzebna amatorowi tak samo jak wóz techniczny podczas tygodniowej rundy. używkę można w tej cenie kupić, ale tylko z gwarancją, więc nie od Janusza z Allegro, tylko porządnych firm z dobrymi opiniami w środowisku, a takich będzie ze trzy w kraju.
@Poncjusz_Pijak: Ciągle jeszcze się zastanawiam nad opcją używki z wyższej półki i doskonale zdaje sobie z tego sprawe ale jak napisał @fixie: w moim przypadku rower ma być niezawodny i chce mieć od początku pewność na czym stoje. Wole mieć chyba wersję fabrycznie nową i spokój w głowie. Orientuje się ktoś czy są jakieś większe wyprzedaże - jeśli tak to procentowo jakie- by jeszcze coś przycebulić czy nie ma reguły?