Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z zamknięciem okna. Jak wiadomo okno mozna uchylić u gory lub otworzyc i zamknac. A ja wlasnie mam uchylone u gory i niemoge go zamknąć... tak jak by cos blokowało klamkę i niemoge jej przekręcić w bok... :( co #!$%@? smieszne ostatnio jakis mirek mial podobny problem i wmyslach go wysmialem. :) #!$%@? wie jak to tagowac. Ale zimno. #okna #okno #szklarz #majsterkowanie #naprawaokien :)
  • 26
@ziobro2: na krawędzi okna masz cypek (fachowo zwany dynksem) jak go złożysz to będziesz mógł skręcić klamkę do końca... Cypek/dynks opiera się przy zamykaniu o #!$%@? na ramie/ futrynie okna.. pokombinuj z regulacją dynksa by się zazębiało/składało...

:P
@ziobro2: Nie wyglada na to zebys mial blokade blednego polozenia klamki jak wyzej pisali. Jak jest uchylone to sprawdz po drugiej strony od klamki czy mimosrody sa w prawidlowych miejscach bo moze polaczenia sie gdzies wypiely i elementy nie pracuja razem. Klamka w ogole do tej pozycji chodzi w miare lekko czy duzy opor?
@ziobro2: To przymknij jakos okno na noc i sprobuj jutro troche na chama. Ja tak zawsze robilem u klientow ale mialem przy sobie narzedzia i doswiadczenie ;). Powinno wystarczyc podopychac skrzydlo i ciagnac klamke az do wrazenia ze zaraz sie urwie. Jak juz pusci to wszystko psikadz grubo wd40 lub lepiej jakis olej w sprayu. Oczywiscie co zlego to nie ja bo na odleglosc w tej sprawie ciezki pomoc ( ͡