Wpis z mikrobloga

Pytanie do mirków z #podroze i #podrozujzwykopem. Szukam miejsc które warto odwiedzić będąc w Stanach Zjednoczonych.
Aktualnie jestem służbowo w Detroit, zdążyłem odwiedzić: Chicago, Nowy York, Niagare, Waszyngton i Atlantic City. Mój obszar zwiedzania jest chwilowo ograniczony jazdą samochodem, więc jesli ktoś ma jakieś dobre propozycję do 8 godzin jazdy od Detroit samochodem to chętnie przyjmę. Szkoda zmarnować takiej okazji.
Jeśli chodzi o moje opinie to Chicago według mnie najładniejsze z tych co zwiedziłem, Waszyngton najciekawszy głownie z powodu dużej ilości ciekawych muzeów (i to darmowych).

  • 8
  • Odpowiedz
@Kapitalis: Świetne miejsca, dzięki, park odwiedzę na pewno. Co mnie interesuje? Ogólnie lubie zwiedzać, oglądać słynne miasta, czasem jest to siedzenie przy piwie na Times Square i obserwowanie tego co zbudował człowiek, innym razem obserwowanie tego co zbudowała natura (patrz Niagara). Muzea są również spoko zwłaszcza dla mojej córki która jest ze mną, a i mi się zdarza jeszcze dużo nauczyć jak np w muzeum Indian w Waszyngtonie. W muzeum lotnictwa
  • Odpowiedz
@end_of_chance_420: hotel mam w Livonii, bardzo spokojne miasto obok Detroit, a pracuje na obrzeżach miasta. Co nie zmienia faktu że rano przy śniadaniu ogląda się w telewizji kto kogo tym razem zastrzelił bo np siedział na krawężniku. Do centrum się nie zapuszczam.
  • Odpowiedz
@Marval: Wodospady Niagara. Wycieczka katamaranem z Bostonu, w celu oglądania wielorybów- świetne przeżycie.

Dopiero teraz zauważyłem, że Niagarę już zwiedziłeś, jakbyś był ponownie w okolicach NY, to polecam:
Jones Beach Island oraz okolice, kilka kilometrów od NY i czuć świetny, wiejski klimat. Piękne plaże i duże fale. Latarnia morska w Montauk. Ogólnie miejsca te poleciłbym tylko po to, aby odpocząć od miejskiego zgiełku. Nie są to miejsca ,,must visit", po prostu
  • Odpowiedz