Wpis z mikrobloga

Haloooo Mirki! Razem ze swoim różowym mam problem. Mam nadzieję, że coś pomożecie :) Mieszkaliśmy na stancji, u takiego gościa w naszym mieście, około dwóch lat no i w końcu się przeprowadziliśmy gdzie indziej. I tu historia powinna się zakończyć, ale gość wisi nam 400zł kaucji, a wymyślił sobie, że jest niedopłata za wodę za lipiec i to ponad 200+ zł!! Mówi o 9 metrach sześciennych! Chyba go #!$%@?ło zdrowo :) Nie mieliśmy żadnej umowy z nim i dlatego nie chcę tego płacić, ponieważ przed lipcem płaciliśmy niedopłatę za kwartał i co najlepsze, też wyszło w #!$%@?ę. Typ szemrany oczywiście zameldował jedną osobę na mieszkaniu i dlatego też są takie opłaty, ale współlokatorka, która wyniosła się z nami z tego mieszkania a mieszkała zaledwie miesiąc zapłaciła mu ileś tam hajsów żeby mieć spokój z typem, ale ja nie chcę płacić, ponieważ ten kto mieszka na stancji, ten wie jak tu się na wszystkim oszczędza itp. Koleżanka zresztą mówiła, ze pokazał jej jakiś zwykły wydruk A4, że niedopłata tyle i tyle wynosi a na dole była pieczęć spółdzielni, ale co najlepsze, powiedział, że typiarka ze spółdzielni nie mogła mu dać za miecha, bo dają za kwartał normalnie, czyli jakieś znajomości. Typ wali w #!$%@? na kilometr, a uczciwy człowiek zawsze traci. Ale tym razem się nie ugnę i nie oddam mu kluczy do mieszkania, póki nie odda całej kaucji, ponieważ nic nigdy nie zniszczyliśmy w mieszkaniu, dbaliśmy, czyściliśmy, wręcz zostawiliśmy je w lepszej kondycji niż zastaliśmy. Wracając do meritum, chcę uzyskać od typa całą kaucję i nie płacić #!$%@? niedopłaty. Jeśli się nie uda to gdzie mogę go zgłosić? Urząd skarbowy? Coś jeszcze? HELP

#wynajem #stancja #wlascicielcwel #prawo #pomocy #kiciochpyta
  • 4
@Titiyeyoo: fakt wtedy pozostaje proces cywilny moj różowy wygrał ostatnio takowy w podobnej sprawie. Niech pokaże Ci te rachunki. Tak czy siak umowę macie zawarta - ustna sie tez liczy ;)
@Titiyeyoo: Do sądu nie masz z czym iść, bo nie masz umowy. Możesz go postraszyć doniesieniem do US, ale czy masz jakikolwiek papier (potwierdzenie przelewów, kwity na rachunki itp.) potwierdzający fakt zamieszkania na podstawie którego US dobierze się do niego? Jeśli nie, to nic nie możesz zrobić. Co najwyżej postraszyć, że oddasz komuś te klucze, to gościa wtedy czeka wymiana zamków.