Wpis z mikrobloga

@Misq: Jeżeli zależy Ci na aparacie to unikaj LG, poza ogólną jakością katastrofalnie działa ostrość i lampa. Jeżeli chodzi o foto to faworytami są SGS II, III no i srajfon.
@Nolimit: Jakieś 300zł, ale planuję wziąć pożyczkę na 1000-1200zł. Ogólnie chcę kupić telefon do okolic 1300zł (taniej=lepiej), zastanawiam się między właśnie Nexusem, Xperią T, iPhone 4s (musiałaby się trafić mega okazja) i Lumią 820/920 (raczej pierwsza opcja). Za androidem przemawia to, że go znam i mogę modyfikować. W WP8 brakuje mi szczegółów takich jak wyłączenie automatycznego obracania się ekranu, czegoś do zabijania procesów w tle. iOS jak najbardziej mi pasuje, podobnie
@Misq: Pożyczka na telefon? Ale po co, to lepiej uzbierać, bez przesady. Android po pól roku będzie wart połowę ceny przy dobrych wiatrach, poza tym to nie jest system do głównego telefonu... Tylko iPhone prawie w ogóle nie straci na wartości.

Polecam HTC 8s.
@Alfu: Mimo wszelkich zapewnień, jak genialny jest to telefon SGS3 odrzucam od razu - możliwe, że to głupie, ale nie lubię tak popularnych modeli, poza tym telefon nie podoba mi się z wyglądu. Miałem okazję pobawić się tym modelem, obserwować jak kolega go używa i jakoś mnie nie zachwycił (pewnie jestem uprzedzony).

@Nolimit: Przecież wychodzi na to samo, jakbym brał go na raty. Pożyczka daje tyle, że kupuję telefon taniej,
poza tym to nie jest system do głównego telefonu


@Nolimit: Wydaje mi się, że jesteś uprzedzony do Androida tak jak ja do Samsunga ;). Korzystam z tego systemu od dwóch lat, naprawdę dobrze z nim żyję, mimo tego, że mój telefon już nie daje rady... Co do głównego telefonu - używam tylko jednego, więc mnie takie coś nie dotyczy, tabletów nie posiadam, stały zestaw laptop+smartfon spokojnie mi wystarcza.
@Nolimit: Galaxy Tab też mnie nie zachwycił, podobnie jak SIII. Z SII nie miałem styczności. Zależy co rozumiesz pod płynnym działaniem, dla mnie wystarczy przechodzenie między aplikacjami bez czekania, bezproblemowe przeglądanie internetu, wykopu, ogólnie "multitaskingu". Poza tym telefon ma być na minimum 2 lata, najlepiej dłużej. Ten wymóg trochę osłabia pozycję windowsa w moim rankingu (?).
@Misq: Na Androidzie płynności nie uświadczyłem, zwłaszcza po odblokowaniu telefonu to jest jakaś masakra. Aplikacje też otwierają się wolniej niż na iOS czy WP. No i bezproblemowe przeglądanie internetu na Androidzie? No raczej nie... To był główny powód dla którego pozbyłem się tabletu z Andkiem.
@Nolimit: Może inaczej postrzegasz ogólne działanie smartfona, mnie android wystarcza, jego płynność mi się podoba. Nie odrzucam windowsa i japka, ale możliwości modyfikacyjne i przyzwyczajenie do androida mnie do niego przekonują.
@Misq: jeśli zależy Ci na dobrym aparacie to skreśl nexusa, zdjęcia robi naprawdę przeciętne. Z tego co się orientuje to HTC przodował zawsze w jakości zdjęć.
@Misq: musisz wybrać co jest ważniejsze aparat (Xperia T) czy długoletnie użytkowanie (Nexus 4 z aktualizacjami przez ok. 2 lata)
@Alfu: Wydaje mi się, że Xperia jako były flagowiec też powinna dostawać aktualizacje. Aparat jest dla mnie ważny, co chwile są jakieś okazje, gdzie żałuję, że nie mogę robić zdjęć (obecny telefon ma fatalny aparat jeśli chodzi o słabe oświetlenie). Może polecasz jakiś inny model w okolicach 1300zł?

@marciin88: Najlepsze HTC w moich możliwościach cenowych to One X i One S. W HOX trochę obawiam się tegry 3, która zapewne