Wpis z mikrobloga

Muszę przerejestrować samochód na siebie (wystąpiła zmiana danych technicznych samochodu, zazwyczaj aut nie przerejestrowuję, ale tutaj niestety wypadałoby). Mam meldunek stały w mieście X, tymczasowy w mieście Y, chciałbym zarejestrować auto w mieście Y. Znam sporo historii o tym, że urzędnicy mylą zamieszkanie z zameldowaniem i odmawiają rejestracji osobom, które w mieście Y mają tylko tymczasowy meldunek. Macie jakieś rady jak się przygotować na wizytę w urzędzie z zamiarem przerejestrowania auta w mieście Y, w którym mam właśnie tylko meldunek tymczasowy? Co przygotować, na co się powoływac jeśli będą chcieli odmawiać? Trzeba od razu do kierownika? Ewentualnie może ktoś ma jakieś pomyślne historie i udało się bez większych kłopotów tak zrobić?
Dzwoniłem już oczywiście do wydziału komunikacji w mieście Y, opisałem historię, odpowiedź "miłej" urzędniczki - tak się nie da, nie potrafiła rozróżnić zameldowania od zamieszkania, mam jechać do miasta, w którym jestem zameldowany (800km - na pewno nie pojadę, jak nie to strata urzędu, nie przerejestruję i tyle).
#samochody #prawo #urzedasstory
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czipsu: No właśnie, w internecie też ciągle jedni piszą, że się udało, drudzy, że nie; przez telefon baba mi powiedziała, że się nie da, ale na miejscu może trafi się na kogoś bardziej kumatego i się uda.
@LDevil: a byłeś w tym mieście zameldowany czasowo?
  • Odpowiedz
  • 0
@drakerc Adres tego mieszkania. Widać było, że nie była to wymarzona sytuacja dla urzędnika, ale zadowolił się oświadczeniem, że tam mieszkam.
  • Odpowiedz
@drakerc: Podstawowa sprawa to złóż pisemny wniosek o zmianę danych. Wtedy uruchamia się procedura opisana w k.p.a. i muszą się do niego odnieść, jak będą próbowali przekazać to zawsze możesz się odwołać. A ustnie to nie ma po Tobie śladu i nie ma problemu.
  • Odpowiedz