Wpis z mikrobloga

@AntiPlay: sam layout elementu listy ok. Nie wiem po co przycisk back, skoro to android ma ten przycisk. To do góry do nawigacji ja bym dał jeden kolor(może być oczojebny) i wraz z dwoma pozostałymi przyciskami włączyć w appbar
@johhny: material nie lubi zaokrągleń, pomijając, że to nie material ;)
nie lubię cardview, tym bardziej, że mam już to zrobionę na gson+ultimateimageloader+recyclerview, o ile recycler moglby z gsonem zostac, to wez teraz wszystko przebudowywuj, nowe adaptery, itp. itd.
@PieceOfShit: ten przycisk jest do przewijania wyników, niestety api tej firmy zwraca tylko 20 elementów jsona. Mógłbym je sklejać i tworzyć nieskończone listy, ale lepiej chyba zachować porządek i numerować strony jak na redtube :)
@ches: Bottom Navigation Bar to wymysł iOS i wg mnie nie powinno się go stosować w Androidzie z racji tego że pod nim znajduje się jeszcze jeden pasek z przyciskami wstecz, home, recent apps. Dwa paski odcięte od siebie wyglądają nieestetycznie plus użytkownik może przypadkiem wyjść z aplikacji chcąc zmienić kategorię.
ymysł iOS i wg mnie nie powinno się go stosować w Androidzie z racji tego że pod nim znajduje się jeszcze jeden pasek z przyciskami wstecz, home, recent apps. Dwa paski odcięte od siebie wyglądają nieestetycznie plus użytkownik może przypadkiem wyjść z aplikacji chcąc zmienić kategorię.


@Mithrindil: Na wszelki wypadek polecam zapoznać się z argumentacją za (http://www.lukew.com/ff/entry.asp?1945), też nie zawsze byłem zwolennikiem, ale w tym konkretnym przypadku wierzę, że ta
@ches: Spojrzałem na link i Bottom Navigation Bar jest wykorzystany w kontekście iOS - tam oczywiście ma sens jak najbardziej bo w iOS jest tylko jeden guzik home i jest fizyczny pod ekranem - czyli nie ma dwóch odcinających się pasków gdzie na jednym jest guzik zamykający aplikację. W Androidzie nie ma tak prosto - niektóre modele mają guziki fizyczne (i w nich bottom bar by się jako tako sprawdził) a
Mógłbym je sklejać i tworzyć nieskończone listy, ale lepiej chyba zachować porządek i numerować strony jak na redtube :)


@AntiPlay: nie lepiej, lepiej stworzyć nieskończone listy. Paginacja to przeżytek i pójście na łatwiznę ;)

mam już to zrobionę na gson+ultimateimageloader+recyclerview, o ile recycler moglby z gsonem zostac, to wez teraz wszystko przebudowywuj, nowe adaptery


@AntiPlay: Przebudowujesz sam layout pojedynczego elementu listy, by dodać CardView nie musisz nic zmieniać w Javie,
@Mithrindil: są równe, złudzenie optyczne przez biały background, o okręgach nie myślałem, ciekawe
wiesz, ja takich aplikacji muszę zrobić 50, więc jak nad każdą będę siedział tydzień czasu, to zbytnio nie zarobię;)
jedna max 5 godzin ze świeżym kodem

...
co się wybije, to poprawiam ;)
@AntiPlay: chciałeś opinii to masz ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeżeli są do siebie podobne to może warto sobie naklepać framework do tego typu aplikacji żeby tylko podmieniać kontent. Jeżeli nie to powodzenia cumplu