Wpis z mikrobloga

@Carcer: Odmówić może, ale argumentację ma z dupy. Wystarczy, że powie, że jesteś potrzebny w pracy i pozamiatane.
No ale kiedyś i tak będzie musiał udzielić.
@Adams_GA: Skoro pytasz to sprawdź jeszcze raz.
@Carcer: Mi się wydaje, że Twoja szefowa nie ogarnia, nie straci dwóch dni bo zapisze Ci to w świadectwie pracy i w następnej pracy Ci to potrącą. Poza tym nie udzielając Ci wymaganego ustawą urlopu wypoczynkowego może liczyć się z kontrolą i karą finansową, więc nie wiem czy lepiej nie wyjdzie na "podarowaniu" Ci tych 2 dni.
@sorhu: To prawda, może powiedzieć
@sorhu: Pamiętaj jednak że regulamin nie może uchylać postanowień ustawy, w tym kontekście KP. Mi się wydaje, że jeżeli oprzemy naszą logikę na KP tylko i wyłącznie to powinien mieć 100% prawo do urlopu i to kwestia ludzkiej empatii której jego szefowej widocznie brakuje. Polecam zgłosić pracodawcę do Inspekcji Pracy, bo to nie jest normalne że nie możesz skorzystać ze swojego prawa @Carcer.
Skoro pytasz to sprawdź jeszcze raz.


@mrMarshalX: nie, to ty proszę nie wypowiadaj się jeśli nie masz pojęcia. Pracodawca nie musi podawać ŻADNEGO powodu odmowy udzielenia urlopu. Pracodawca jest organizatorem pracy w zakładzie i to on decyduje kiedy i kto pójdzie na urlop. Tymczasem Twoje wypowiedzi:

Pracodawca może Ci odmówić tylko jeżeli poda KONKRETNY powód odmowy, nie może powiedzieć "nie bo nie".

Nieprawda.

To prawda, może powiedzieć że jesteś potrzebny w
@Carcer: Poza tym, jeżeli po urlopie złożysz wypowiedzenie stosunku pracy to o ile się orientuję masz już miesięczny okres wypowiedzenia. A przez ten miesięczny okres wypowiedzenia przysługuje Ci 1,667 dnia urlopu, co zaokrągla się do dwóch dni ;-)
bo najpierw chciała mi liczyć jakby to była moja pierwsza praca w życiu.


@Carcer: skoro mówisz że pracowałeś na zleceniu to całkiem możliwe że zrobiła to prawidłowo.
@mrMarshalX @Adams_GA: Zwróćcie uwagę, że kolega @Carcer wspomniał, że to nie jego pierwsza praca, ale zaczął ją w styczniu a wcześniej był "na zleceniu". Umowa cywilnoprawna nie wlicza się do stażu urlopowego. Jeśli kolega @Carcer po raz pierwszy w życiu pracuje na umowę o pracę (od stycznia 2016) to pracodawca ma prawo rozliczać jego urlop na zasadach pierwszej pracy, czyli naliczać go "z dołu". Wtedy teoretycznie pracodawca ma prawo odmówić udzielenia