Wpis z mikrobloga

@naczelnysmieszek: super, podoba mi się dynamiczna kompozycja i paleta jest spoko. Ale powalcz jeszcze, da się z tego wycisnąć jeszcze więcej. Dodaj trochę bloomów i blurów, żeby trochę podkręcić epickość, może jakieś fruwające partikle. Popraw naszyjnik i perły, bo to drugorzędny focal point, a teraz są dość nijakie i nie świecą tak jakby mogły. Zamknąłbym też kompozycje w prawym dolnym rogu bo teraz ucieka z kadru, jak ustawisz perły żeby kierowały
Pobierz trisek - @naczelnysmieszek: super, podoba mi się dynamiczna kompozycja i paleta jest ...
źródło: comment_9o0C6lM87MA4qdd88JL67FNYecMX6r1E.jpg
@trisek: o człowieku, ja zawsze marzyłam, by ktoś tak dokładnie przeanalizował moją pracę :O Jak zobaczyłam przed snem, co Ty wrzuciłeś, to miałam poważną rozkminę, czy jednak nie wstać i nie poprawić tej pracy, bo aż mnie nosiło :D
Siedziałam nad tym może na tyle długo, że umknęło mi już parę rzeczy i przydało się świeże spojrzenie. Także ogromnie się cieszę z takiego komentarza ^^

No i dłoń, to akurat jedyna
@Nightshade: też myślę, że spoko na początek, by sprawdzić, czy to nie chwilowa zajawka :D Ja zaczynałam od chyba jeszcze mniejszego modelu, który razem ze mną dorastał, przeżywał pierwszą miłość, zdawał maturę oraz szedł na studia i chyba nawet bronił ze mną pracy inż :D
Bawiłam się chwilkę tym wacomem i ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości.
@Nightshade: A, no to widzę, że dla Ciebie tabletowanie to nie nowość. Nie wiem, jak będzie odczuwalna przesiadka z większego tabletu na mniejszy. Ale na pewno polecam wacomy, bo kojarzą mi się bardzo dobrze (czasem tylko sterowniki mi świrują i np. komp twierdzi, że nie mam tabletu, albo coś :D) i są dość żywotne. Tamten tablet wielokrotnie spadał i latał po pokoju (młodsza siostra/siostra cioteczna/kot) i nic mu nie było.
Ten
@naczelnysmieszek:

Jak dostałam nowy tablet, to tak dużo na nim rysowałam, że aż czułam jak mi pasek postępu w zdobywaniu skilla się zapełnia :D


Simsy :D

Na tym dużym tablecie to z 4 lata temu ostatnio rysowałam, więc w sumie pewnie i tak już nie pamiętam jak to szło :P A w jakim programie rysujesz? Bo ja zawsze napierdzielałam w PaintToolSai
@Nightshade: Dokładnie myślałam o Simsach, gdy to pisałam <3

Ja jestem człowiek-adobe, więc używam Photoshopa. Ale sporo moich znajomych uważa, że Sai wypada lepiej, więc to raczej kwestia przyzwyczajenia. Photoshop to chyba taki kombajn, używam wiele funkcji (wielu?), bo pracuję jako grafik i góra typowych opcji do obróbki fotografii świetnie sprawdza się w rysunku. Nie wiem, ile z tych opcji jest również w Saiu. Jedyne doświadczenia, jakie z nim mam to: