Wpis z mikrobloga

Pytanie do kolegów z #transa. Czy pauzując we Francji mogę przerwać pauzę "młotkami" aby nie wyszła 45h? Zaparkowałem dzisiaj rano i do poniedziałku rano wskoczy 45 godzin. Chcę ją przerwać aby wyszła skrócona około 36h.
Uprzedzam, że to pierwszy tygodniowy odpoczynek po urlopie więc proszę nie pytać czy mogę w tym tygodniu skracać bo oczywistym jest że mogę a następny odpoczynek będzie już w domu.

#bekaztransa #transport #ciezarowki
  • 9
  • Odpowiedz
@manio1142: Wiesz, ja do Francji na ogół nie jeżdżę a chyba pierwszy raz pauzuję tygodniowo więc wolę zapytać bo tutaj cały czas się coś zmienia. Przed wyjazdem np zostałem wyposażony w papiery potrzebne przy kontroli w związku ze zmianą przepisów o delegowaniu pracowników.
No ale nie o to, nie o to. Sugerujesz, że nie muszę przerywać pauzy a przy kontroli mimo, że wyjdzie ponad 45h to odczytają ją jako skróconą? Wolę
  • Odpowiedz
@fatoom87: Przerwanie pauzy to praca ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszystko jedno czy dyspozycja, jazda czy młotki. Wrzuc na 10 min jak tak bardzo chcesz i masz pauze skróconą. Ale te pieprzenie Januszy na parkingach i te ich "nowości"ehhh....
Jest AETR i koniec. W CH tez podono nie można pauzować było. A jednak ;)
  • Odpowiedz
@fatoom87: Możesz, ale policz dla pewności czy nie zrujnuje ci to czasów na przyszły tydzień. Skrócenie pauzy dzisiaj to będzie rozpoczęcie tygodnia pracy. Po tych młotkach musisz zrobić minimum 9h pauzy jeśli chcesz jutro przepracować cały dzień zgodnie z przepisami.
  • Odpowiedz
@Szoferman: dokładnie jak piszesz, AETR ma zastosowanie w krajach spoza UE, rozporządzenie 561/2006 reguluje kwestie czasu pracy w UE, a że się pokrywa z AETR.....
@bidula: Źle przeczytałeś, rano dzisiaj stanąłem przed zakazem. Na tą chwilę mam 11h pauzy zrobionej.
Jeśli teraz wrzucę młotki to do poniedziałku wskoczy tygodniowa skrócona około 36 godzin i wtedy poleci początek tygodnia.
  • Odpowiedz