Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Uwaga będzie #niepopularnaopinia.

Masakryczna beka z etosu #programista, 90% idzie sobie studiować kucowanie na jakiejś polibudzie, bo lubił zawsze w gierki grać i miszcz osiedla, bo windowsa potrafi przeinstalować. Poza tym wszyscy mówią, że #programista15k i w ogóle tylko #it, polibuda i yndżynyr. Potem taki myśli, że jak skończy stdiować to od razu należy się co najmniej 5k na rękę i mac book pro, bo przecież elita. Gówno, a nie elita. #programowanie to nie jest coś czego człowiek się nauczy raz i potem jest miszcz świata i do końca życia tylko odcina kupony. IT to ciągła nauka, siedzisz 8h w pracy a potem dodatkowo co najmniej te 2h dziennie w domku, żeby być na czasie, poznawać nowe technologie, etc. Jak się nie uczysz poza pracą to sorry wypadasz z obiegu, koniec. Ostatnio redukcje były i poleciało dużo osób i wtedy płacz i zgrzytanie zębów, że jak to, jak to się mogło stać? Przecież taki pracował kilkanaście lat i wszystko spoko. Właśnie nie spoko, wiedza sprzed 15 lat to nie jest spoko. Potem człowiek pisze kod, patrzy C++14 i w review zjebki, że jak to? Jak to nie w C++, tylko w jakimś szatańskim wymyśle? On tego nie przepuści, bo przecież jest senior development architekt wszechzbytków najmądrzejszy z mądrych, 25 lat doświadczenia, sól tej ziemii i nie będzie jakiś ja z doświadczeniem 8 lat mu mówił jak ma C++ wyglądać. Szkoda, że 6 miesięcy później ja, młody szczyl, bo 34 letni pracuje dalej, a on płacze, bo kredyt na Mazdę 6 się sam nie spłaci... A tak szydził, że ktoś w haskellu popełnił mały modulik, mniejsza z tym, że akurat w tym zadaniu najlepsza opcja, poza tym zawsze coś nowego. Trzeba wszyskto w Borland C++ 3.0, bo jak studiował to było to najlepsze.

Ech może trochę chaotycznie, ale co tam, na szybko piszę. :)
Pamiętajcie wszyscy 15k nie przyjdzie samo, każda praca jest coś warta, sam staż pracy nie wystarczy. Trzeba naprawdę się napracować, bo #it to wbrew pozorom ciężki kawałek chleba, niestety nie każdy to rozumie. Pamiętajcie też wszyscy team leaderzy, architekci itp. Skoro doszliście do takiej pozycji to nie zmarnujcie tego. Ktoś wam zaufał, zaufajcie też młodym, nie zawsze coś nowego to coś złego, często jest to coś dobrego i ciekawego. Zawsze warto się też rozwijać i próbować nowych rzeczy. :)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 41
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: też cisnę z tych pajaców co to idą na informatykę bo duża kasa. Duża kasa owszem jest ale dla ludzi z pasją i doświadczeniem.

Kiedyś szukałem supportera (praca lekka i zdalna) to gościu co ledwo studia skończył zażyczył sobie 8 tys netto na miesiąc gdzie normalna stawka za ten rodzaj obowiązków to 2-3 tys.

No cóż. Kapkę się zdziwią kiedy życie ich zweryfikuje.
  • Odpowiedz
Tak, na informatykę (na którą żeby się dostać, trzeba mieć napisane matury rozszerzone na 80-90%) idą ludzie, bo lubią w gry grać...


@BoskiDawido: Ja tak stałem się informatykiem i grafikiem, bo gry mnie znudziły i zacząłem grzebać i kombinować. Chociaż muszę przyznać, że zaczynałem od ośmiobitowca i tam gry to była zupełna porażka w porównaniu z dzisiejszymi grami, które naprawdę potrafią wciągnąć o wiele bardziej.

Tak czy inaczej do dziś dziękuję
  • Odpowiedz
Szkoda, że 6 miesięcy później ja, młody szczyl, bo 34 letni pracuje dalej, a on płacze, bo kredyt na Mazdę 6 się sam nie spłaci...


@AnonimoweMirkoWyznania: Wszystko ładnie napisałeś o tym ciągłym rozwoju itd., ale czy rozważasz możliwość, że tamtego wywalili przede wszystkim z powodu dużo wyższych zarobków?
  • Odpowiedz
@M4ks: Czemu piszesz przez anonimowe i potem plusujesz własny post? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wykopek12: juz mnie o multi nawet oskarżano, chyba osiągnąłem jakiś sukces w zyciu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
OP: @BoskiDawido: A co ma wspólnego ogarnięcie matmy i fizy w liceum z programowaniem? Można być super fizykiem albo matematykiem i miernym programistą. Do tego chodziło mi o poszerzanie wiedzy. Na maturze musisz umieć to co jest w programie nauczania, nic ponaddto. Potem taki idzie na studia, uczy się tylko tego, co jest w programie i koniec. Nie uczy się dalej. Poza tym byłem na rozmowach z ludźmi, którzy mieli
  • Odpowiedz
IT to ciągła nauka, siedzisz 8h w pracy a potem dodatkowo co najmniej te 2h dziennie w domku, żeby być na czasie, poznawać nowe technologie, etc. Jak się nie uczysz poza pracą to sorry wypadasz z obiegu, koniec.


@AnonimoweMirkoWyznania: Uczysz się tych wszystkich najnowszych #!$%@? technologii, a potem w firmie i tak robią dalej ten sam projekt dla klienta w Javie 6 na Internet Explorera 6 bo hajs się zgadza xD.
  • Odpowiedz
OP: @w__k: Nie, inni, którzy się rozwijają i zarabiają nawet więcej pracują dalej. Na niego tylko padło, to wyszło z HR. Jakieś korpo wskaźniki rozwoju się nie zgodziły no i redukcja. :)

To jest anonimowy komentarz.
Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: sokytsinolop
  • Odpowiedz