Wpis z mikrobloga

Mirki, szybka porada potrzebna.

od 4 dni samochod stal pod blokiem (jezdzilem wczoraj i bylo jeszcze ok), dzisiaj wychodze i patrze ze jest przytarty (lekko tylne lewe nadkole, plus wgniecienie).

Spieszylem sie wiec wyjechalem i tyle, wrocilem i patrze na samochod ktory od rana stoi obok i jest: obok stoi jakies stare seicento, prawy/tylny zderzak przytarty dosc mocno, z tego dwie rysy i wgniecenie co do cm na wysokosci tego gdzie mam wgniecenie w nadkolu i starta farbe.

Zrobilem fotki. Monitoringu nie ma, kamery akurat nie objely.

Co mam z tym zrobic? na 99% ten koles, zostawic mu karte z telefonem ze mnie przytarl, mam zdjecia i sie dogadac? czy olac i zglaszac z samego rana na policje? jest jakakolwiek mozliwosc ze typ powie ze to ja mu walnalem w fure (wierze juz we wszystko w naszym pieknym kraju) i mnie dziabna?

Pierwszy raz mam taka akcje i srednio wiem jak to najlepiej rozegrac.

#prawo #motoryzacja #samochody
  • 13
  • Odpowiedz
@Defrag-tlp: Skoro sam się nie przyznał i Tobie kartki nie zostawił to będzie ciężko jeżeli monitoring nie objął... lepiej spróbować zostawić mu kartkę niż bawić się z policją, policję zostaw na koniec
  • Odpowiedz
@pavelowsky: @dziki:
Samochod sprawcy wyglada na 20+ lat, wiec spora szansa ze ktos starszy i nawet nie zauwazyl ze przytarl.

Zostawiam karte i sprobuje sie dogadac w takim wypadku jak radzicie.

Zirytowalem sie dzisiaj na maxa, dopiero 3 tygodnie temu kupilem samochod :(
  • Odpowiedz
@Defrag-tlp: ja bym od razu dzwonił na policje póki świeże ślady. Teraz wystarczy że gościu pojedzie na myjke i ciśnienie usunie Twój lakier z tego zderzaka, a to na pewno utrudni ustalenie sprawcy
  • Odpowiedz
@Defrag-tlp: masz jeszcze czas na zabranie kartki. Jak policja dojdzie do wniosku że to on jest sprawca, a gościu nie był świadomy tego co zrobił, ale przyjmie ich argumenty to i tak może obyć się bez mandatu, jeśli się dogadacie. Nie będziesz miał człowieka na sumieniu
  • Odpowiedz
@mus_tang: Gowno prawda. U mnie pod blokiem 2/10 przypadkow kończy się mandatem. Zazwyczaj jest tak, ze policjant uświadamia i proponuje dogadanie się obu panow, a jak nie działa to protokół i ewentualnie mandat wtedy.
  • Odpowiedz