Wpis z mikrobloga

Mireczki, pomocy.
Dla własnego użytku potrzebuję prostego pliku (myślałem o bat, ale nie wiem jak załatwić funkcję "wait").
Idea:
Program zabija proces java.exe
Czeka 15 sekund
Uruchamia plik .jar
Czeka 1,5h

Ktoś coś?

Wołam #programowanie, może ktoś wieczorem chciałby zrobić takiego łatwego taska, albo naprowadzić mnie na jakieś rozwiązanie.
Za wszelką okazaną pomoc dziękuję.
  • 22
  • Odpowiedz
@Mangita: Język dowolny. Chciałem to zrobić za pomocą pliku wsadowego (.bat), ale pojawił się problem z czasówkami. Jeżeli masz jakąś propozycje, to bardzo chętnie zastosuje. Otwarty na wszystko:).

@RARvolt: Wygląda ciekawie. Da rade tam zrobić to co opisałem?
  • Odpowiedz
@qwedsa: Napisz sobie w C, co ci szkodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°).

A w "commandline" możesz załatwić sprawdzanie czasu poprzez pingowanie localhosta co sekundę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mangita: Powiesz mi jak odpalić za pomocą kodu w c++ plik, który mam w .jar?
Załatwiłem już czekanie, i ubijanie procesu, ale nie umiem znaleźć solucji do tego.
  • Odpowiedz
(myślałem o bat, ale nie wiem jak załatwić funkcję "wait").


@qwedsa:

timeout [sekundy]
Minus jest taki, że jak dasz timeout 5, to program zatrzyma się losowo na 4-5sek, zamiast zawsze na równe 5.
  • Odpowiedz
@ludzik: Jest, ale... Nie działa tak samo jak podwójnego kliknięcie w plik .jar.
Nie wiem czemu, jak wywołuję plik z konsoli/skrypu z c++, to ma to inne działanie, aniżeli podwójne kliknięcie.
Wywołanie z poziomu konsoli powoduje odpalenie javaw.exe (java (tm) platform SE binary).
Podwójne kliknięcie pliku .jar powoduje uruchomienie java.exe i normalne działanie programu.

Czemu
  • Odpowiedz
@qwedsa: zobacz sobie w docach,bo to się robi zazwyczaj tak że podajesz do command line nazwę kompilatora/interpretera i ścieżkę do pliku jako jeden z parametrów. Zrobiłeś tak?
  • Odpowiedz