Wpis z mikrobloga

#wojsko #abw (?) #przetargi #szkolenia

Mirki nasza firma chce wziąć udział w przetargu organizowanym przez Jednostkę Wojskową.

Jednym z wymogów uczestnictwa jest posiadanie przynajmniej 2 pracowników którzy posiadają:

- poświadczenie bezpieczeństwa osobowego
- zaświadczenie o odbyciu szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych

Pomóżcie Mirki. Gdzie i za ile można takie szkolenia odbyć? Google nie pomaga za bardzo.
  • 11
@prtyfly: A dam, nie ma problemu.

Dodam że przetarg organizowany jest przez JW w Warszawie i dotyczy serwisu maszyn poligraficznych i introligatorskich : )

Generalnie lista wymogów jest spora, ale te dwie kwestie właśnie okazały się dla nas najbardziej problematyczne.

Czas składania ofert jest do 11 sierpnia także mało czasu więc w poniedziałek z samego rana będę do nich dzwonić.
@prtyfly: @Traczex: śmiesznie.

Zadzwoniłem do tej jednostki, połączono mnie z działem przetargów publicznych. Babka generalnie nie wiedziała NIC - ani w jakim trybie można te zaświadczenia uzyskać ( ͡° ͜ʖ ͡°) spytałem też, co jeśli zlożymy ofertę kompletną, ale z zaznaczeniem, że nasi pracownicy są w trakcie takiego szkolenia - odparła, że nie wie jak komisja rozpatrzy taki wniosek. Generalnie nie wiedziała nic.

Zadzwoniłem do SKW
@nie_pamietam: Owszem uzyskanie poświadczenia bezpieczeństwa to kwestia ok 6 miesięcy, ale samo przeszkolenie z zakresu OIN, to już sprawa mniej skomplikowana, niestety nie mam pojęcia czy każdy może zostać przeszkolony, czy są jakieś warunki żeby na takie przeszkolenie "zasłużyć" ( ͡° ͜ʖ ͡°).

[EDIT] @nie_pamietam
Tak na szybko spojrzałem do ustawy:

Art. 19. 1. Szkolenie w zakresie ochrony informacji niejawnych przeprowadza
się w celu zapoznania z:
...