Wpis z mikrobloga

Taka tam prosta i elegancka mini-lampka #diy za grosze (mniej niż 10zł) do #akwarium lub #krewetkarium

Moc - 2x1W (Power LED)
Temp. barwowa - jakieś 6500-7000K

Do zbiorniczka (przechowalnika) ~10l będzie aż nadto. Mam podobną 4x1W w krewetkarium 30l i spokojnie daje radę przy zwykłych, mniej światłolubnych roślinach.

#akwarystyka
daedalus_pl - Taka tam prosta i elegancka mini-lampka #diy za grosze (mniej niż 10zł)...

źródło: comment_SQS1I4PoLFPkGJSzFPUc3Zcd3vCBahr1.jpg

Pobierz
  • 9
@x-SANTA-x: Nie robiłem nic na paskach ledowych, więc Ci nie powiem. U siebie mam wszystko na Power LEDach.

@robvan: Gąbka nie jest aż taka duża, po prostu zbiornik jest maleńki. ;) Ponadto Pat-Mini już z taką gąbką i przykręcony na maksa robi tam pralkę (dlatego zamontowałem to "cuś" na wylocie filtra), więc z mniejszą byłoby jeszcze gorzej.
Zresztą ten zbiornik to był przechowalnik dla młodych krewetek i do tej pory
@robvan: No jest niezły. W tej cenie konkurencyjne są chyba tylko chińskie kaskady HBL-501, ale tu różnie bywa z jakością i hałaśliwością. Pat-Mini sprytnie zamontowany jest bezgłośny.

@koters: Jest regulacja, ale Pat-Mini to mały wariat. Nawet skręcony całkowicie w małym akwarium robi pralkę. Próbowałem zamontować deszczownicę, ale było jeszcze gorzej.

@MajkelEm: Potrzebne rzeczy:
- płaskownik aluminiowy jako "korpus" i zarazem chłodzenie dla diod
- kilka Power LEDów (około 1zł
daedalus_pl - @robvan: No jest niezły. W tej cenie konkurencyjne są chyba tylko chińs...

źródło: comment_X19nDxaCiJQDcJ2Cqhe1J37gIbiTAD7y.jpg

Pobierz