Wpis z mikrobloga

czy to normalne, że na adresach przypisanych do konta na giełdzie nie ma wszystkich bitków jakie powinny być?


@ermak: tak. Przelewasz dajmy na to bitki na polo do adresu A, i od razu z adresu A te bitki trafiają np do zimnego walleta. Ale na koncie masz wpis że te bitki faktycznie posiadasz. Bo w sumie posiadasz - to że jest napisane np w polo że masz np 10 BTC to
  • Odpowiedz
@BTCexpert: no a jeśli nie zostały wpłacone na adres X tylko kupione na giełdzie, to pierwsze trafiają na jeden z adresów a dopiero potem na zimny, czy od razu na zimny?
  • Odpowiedz
@ermak: o tego to nie wiem. Nigdy tego nie śledziłem. Dla mnie istotne było tylko to że mam napisane że posiadam tyle i tyle BTC. A w praktyce faktycznie nie powinno się trzymać BTC na giełdzie czego nas nauczył kolejny raz tym razem bitfinex. Ale z drugiej strony skoro chce się handlować grać np na margin trading to przecież trzeba to robić na giełdzie.
  • Odpowiedz
@ermak: to że masz swój adres depozytu to jest tylko po to by POLO mógł przypisać np Twoją wpłatę do Twojego konta. A fizycznie te bitki mogą być zupełnie gdzieś indziej. Przynajmniej na mój adres BTC gdy wpłacam na polo to po chwili te bitki wychodzą z adresu na jakiś inny adres pewnie na jakiś zimny wallet lub hot wallet. Ciężko mi powiedzieć. W sumie to nie ma znaczenia. Ma znaczenie
  • Odpowiedz
Ale z drugiej strony skoro chce się handlować grać np na margin trading to przecież trzeba to robić na giełdzie.


@BTCexpert: ot co

jak się przesyła bitki na giełdę to ok, kolejność jest: adres na który przesyłamy > adres na którym giełda trzyma bitki
ciekawe jak jest gdy się kupuje na giełdzie bitki, czy też jest taka kolejność jak wyżej, czy od razy idzie na ten drugi adres
  • Odpowiedz
ciekawe jak jest gdy się kupuje na giełdzie bitki, czy też jest taka kolejność jak wyżej, czy od razy idzie na ten drugi adres


@ermak: Moim zdaniem wtedy od razu bitki trafiają na adres gdzie giełda trzyma wszystkie bitki. Ale może ktoś inny się wypowie w tej kwestii. To wszystko można przecież sobie prześledzić. Kup np 0,01 btc i prześledź transakcje. Jeśli nie są na Twoim adresie depozytowym tzn że poszły
  • Odpowiedz
ciekawe jak jest gdy się kupuje na giełdzie bitki, czy też jest taka kolejność jak wyżej, czy od razy idzie na ten drugi adres


@ermak: Handel odbywa się wirtualnie. Saldo na giełdzie to tylko wpis w centralnej bazie danych. Obietnica wypłaty.
  • Odpowiedz