Wpis z mikrobloga

Mirki, piszę prosty #!$%@? skrypt:

copy plik.exe %windir%
I #!$%@?: "Nie można odnaleźć określonego pliku" (oczywiście #!$%@? wie jakiego i o co chodzi), oczywiście uruchamiam jako administrator

Ale jak już napiszę to:

copy plik.exe plik2.exe
to robi co ma robić. To co jest nie tak z tym pierwszym do cholery, bo mnie już trochę krew zalewa?

#komputery #windows
  • 21
@Ingvarr100th: ale to ma być przyjazne użytkownikowi, że kliknie, skopiuje się i już. a tu widze trzeba klikać prawym, run with powershell, jakieś cudowne okienko niebieskie wyskakuje, myśli, myśli... i każe coś akceptować. słabo.
@Locked1986: sprawdziłem u siebie. Nie działa.


EDIT: Skoro nie może znaleźć odnalezionego pliku to podejrzewam, że jesteś pała i jesteś w złym folderze. Pierdyknij dir w katalogu w którym jesteś zamontowany i zobacz czyś głupek czy nie.

EDIT2: U mnie wszystko bangla, dla copy sadsas.txt %windir%\test.txt
@kaab10: wyskakuje C:\Windows, kombinuję jak mogę ale on nadal twierdzi że nagle plik jest niewidoczny gdy tylko chcę skopiować do katalogu Windowsa
@90emer: tak, jest, bo kopiuje np. plik.exe do plik2.exe... durnieje tylko jak wpiszę mu %WinDir%
@chilling: stosuję. co śmieszne, komenda xcopy mówi mi, że plik nagle znika gdy obok jest %WinDir% i uruchomię jako administrator. natomiast się pojawia, gdy nie uruchomię jako administrator (Odmowa dostępu - czyli próbuje się tam dostać). nie mam pojęcia jak to działa, zostawię Windowsowego batcha z Bóg wie którego roku w spokoju. ;)