Wpis z mikrobloga

Mirki, cholernie długo ładuje mi się bateria w nowym telefonie. Gdy podłączam ją na kilku procentach, sugerowana czas w ustawieniach wynosi jakieś 7 godzin. W istocie ładuje się nieco szybciej, natomiast wciąż długo, a podczas gdy go używam, procent baterii w zasadzie nie rośnie. Co może być powodem? Telefon to LG G3.
#lg #g3 #lgg3 #telefony #gsm #android @SwiatBaterii
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FrankUnderwood: Ładowarka jest oryginalna o mocy 1,5-2A? Mam coś podobnego we Flex 2, z tym że pomaga mi rozłączenie i ponowne podłączenie ładowarki. Sprawdź ile ładuje się na USB od kompa. Jak będzie równie długo pokazywać to będzie kwestia programowa telefonu lub uszkodzona ładowarka. Sprawdzałeś na innej?
  • Odpowiedz
  • 0
Sciagnij sobie galaxy charging current z sklepu androida wersja free i sprawdz z jaka moca laduje obstawiam ze masz problem z kablem od ladowarki bardzo czesta przyczyna slabszego ladowania wystarczy ze przewody sie ulamia i traci moc
  • Odpowiedz
@FrankUnderwood:
sprawdź na programie ampere ile ładuje.
Jak ładowarka i kabelek zmieniane to w grę wchodzi

- uszkodzona bateria
- uszkodzony soft(w tym jakieś gówno w tle co pobiera za
  • Odpowiedz
Ładowarka jest oryginalna o mocy 1,5-2A


@variss: Wydajność prądowa! Moc a prąd to dwie różne wielkości.

@FrankUnderwood: Tylko też w jakim stanie jest kabel? Możesz spróbować na nowym, najlepiej jakby żyły zasilające miał 24 AWG albo mniejsze(szukaj opisu
  • Odpowiedz
@FrankUnderwood: Nie mam jednoznacznej odpowiedzi na twój problem.
Ampere chyba nie bierze bezpośrednio odczytu pobieranego prądu tylko tę wielkość szacuje. 4,37A to wielkość niemożliwa do osiągnięcia z zwyczajnego zasilacza 5VDC 1,8A nawet jakby to miał być prąd ładujący akumulator(czyli po przetworzeniu na zasilanie o napięciu ~4,2V). To by nie trzymało zasady zachowania energii (przy 100% sprawności przy ~4,2V powinno dać się wyciągnąć ~2,38A co jest sporo mniejsze niż te 4,37A).

O ile się orientuję to G3 nie ma QuickCharge.

Tu trochę jest opisana sprawa ładowania urządzeń i
  • Odpowiedz
@FrankUnderwood:
coś jest ewidentnie nie tak jak takie głupoty pokazuje. Tam powinno być w okolicach 1600-1800

G3 ma baterię taką samą jak G2 z tego co pamiętam, od zera powinna się ładować ~2h
  • Odpowiedz
@FrankUnderwood: Kabel możesz kupić niemal dowolny. Ważne żeby miał sensowny przekrój żył, choć nie znaczy to od razu że grubszy kabel to grubsze żyły(bo może być grubsza jego izolacja).

  • Odpowiedz