Wpis z mikrobloga

Cześć miraski :)
#szukamlaptopa i #laptopy

Mam aktualnie Della 7520 15.6", i5 3210M, Radeon HD 7730M, 6GB, ekran HD.
Planuję wyciągnąć za niego ~1200 zł, chociaż nie wiem czy się uda (SSD+HDD, świetny stan...)

Jako następce wypatrzyłem sobie Lenovo Z50-70, i5-4210U, GT 840M, 8GB, Full HD.
Ogólnie komputer dość podobny, ale bardzo podoba mi się w nim znacznie lepsza wydajność na baterii, jest cichszy, lżejszy ma full hd, nieco lepszą kartę graficzną. Można takie coś kupić za 1500, albo nawet nieco taniej z 4GB ramu, itp, liczyłem i może się opłacić nieco pokombinować.

W ostatnim zestawieniu @Pustulka widziałem, że w cenie do 2000, za 2100 można kupić Asusa R556LB. Jednak mam trochę wątpliwości co do tego laptopa. Nie ma w necie nic na jego temat, nie wiadomo jak trzyma z baterią, żadnych testów, ani czy można łatwo go rozbudować o ram, dysk do napędu cd... Dość słabo to wygląda głównie ze względu na fakt, że ma tylko rozdzielczość hd.
Jedynym plusem jest to, że ma nieco mocniejszą kartę GT 940M vs GT 840M. I bateria jest większa, więc raczej trzyma lepiej.

Ma ktoś taki model, może się podzielić trochę informacjami?
Ewentualnie trochę więcej propozycji?

Komputer czasami noszę do szkoły, więc to że będzie cienszy, trochę lżejszy niż mój aktualny jest bardzo na plus.
Poza tym niewiele gram, chociaż trochę :P
Programuję, mirkuję i takie tam. Nie musi być to bestia.

  • 5
Można takie coś kupić za 1500, albo nawet nieco taniej z 4GB ramu, itp, liczyłem i może się opłacić nieco pokombinować.


@yoloBaklawa: ale nie nowy, kupując używanego ideapada trochę ryzykujesz.

W ostatnim zestawieniu @Pustulka widziałem, że w cenie do 2000, za 2100 można kupić Asusa R556LB. Jednak mam trochę wątpliwości co do tego laptopa. Nie ma w necie nic na jego temat, nie wiadomo jak trzyma z baterią, żadnych testów, ani
Mam na myślisz przykładowo ten model,


@yoloBaklawa: Tak, nie jest on nowy, a używanego/naprawianego ideapada bym nie kupił.

Co masz na myśli, mówiąc że nie oczekujesz takich cudów za 2000?

Myślę, że oczekujesz za dużo, co prawda nowe z50-70 było kiedyś za 2000-2100, ale nie bez powodu ideapady są tańsze od konkurencji.