Wpis z mikrobloga

  • 1
Siema,
Po mału zbieram się na zmianę auta i tu pytanie: co polecacie tak w okolicy 8 - 10k (ewentualnie może by się udało 12)
Wymagania:
-nie kombi
-najlepiej hatchback
-do miasta ale też ze dwa razy w miesiącu trasa 120km
-trochę mocy (najlepiej ponad 100 koni)
-Silnik < 2.0
-Rok produkcji >2000
-Chociaż trochę się wyróżniający
-Najlepiej nie golf / A3 itp

Wołam #motoryzacja #samochody #kiciochpyta
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@gentelman nie chodzi mi o jakieś mega unikalne auto, którego nie ma nikt w promieniu 300km.

Obecnie jeżdżę alfa 146, nie jest zbyt często spotykana a do tego mi się podoba więc spełnia moje oczekiwania. Jednak zaraz będzie pełnoletna i po mału zbieram się do zmiany
  • Odpowiedz
@KICKUU: pewnie Mama wozi go Yarisem :P
@KICKUU: Stilo 1.8 lubi się zepsuć. Ma kilka felernych punktów na przykład system, który ustawia nawiewy od klimy. Ale co do zasady auto jest mega i czasem za nim tęsknię. Przy 1.8 spalanie było nieproporcjonalnie wysokie do osiągów. Szkoda, że Fiat w ramach ogólnoświatowej akcji fuck logic zrezygnował z montowania 6-biegowej skrzyni w tej wersji :D

C5 I też spoko. Mega
  • Odpowiedz
@kuraku: C5 po prostu niweluje wszelkie wrażenia z szybkiej jazdy, np. na pofalowanym odcinku S7 koło Czosnowa/Kazunia zastanawiałem się, dlaczego wszyscy tak zwalniają. W innych samochodach automatycznie noga schodzi tam z gazu, progi zwalniające można spokojnie przejechać przy 40km/h bez rzucania samochodem góra-dół. Wersja 1.8 może trochę słaba, ale w mieście nie powinno być problemu.
  • Odpowiedz
  • 0
@KICKUU s40 II zdecydowanie wykracza poza budzet. Bralbym alfe 147 ale z dieslem 1.9jtd, 8-zaworowy :). Focus tez fajny, tu mozna wziac jakas benzyne 1.6, 1.8 :)
  • Odpowiedz
@KICKUU: to zależy od tego jak jeździsz. 1.6 to klasyka, 100km. Zdaje się, że tam są te same konstrukcje co w focusach 1. Ciężko ten silnik zajechać ale dupy nie urywa, jak chcesz jeździć szybko to trzeba go wykręcić (w końcu to benzyna). 1.8 słyszałem, że też daje radę i ma trochę "szybsze" parametry.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@V_50 dokładnie te dwa auta są cały czas rozpatrywane. Zastanawiam się co wygodniejsze i tańsze w naprawach (bo to, że trzeba będzie naprawiać to wiadomo). Fiatowski jtd słyszałem, że jest mega chwalony, jednak zastanawiam się jak to się spisuje na miejskich trasach.
Za to benzyna z Focusa nie wiem jeszcze ile pali i czy jest sens to gazowac czy jednak zostawić jak jest
  • Odpowiedz