Wpis z mikrobloga

@szaremyszki: sprzęgiełko chyba sie zapiekło. W sumie klimatyzacja nie działała od kiedy kupiłam. Próbowałam dobić w pracy (a raczej koledzy z działu klimatyzacji), ale kompresor sie nie włączył przy ładowaniu. Sprawdzili kompresor 'na krótko' i niby coś tam sie ruszyło ale nie zaczęło się obracać. Niby sprzęgło bierze 3.5A prądu, ale rusza sie tylko trochę widocznie za mało by załączyć kompresor.
@b2_spirit: Własnie ponoć lepiej nie brac takich rzeczy używanych, bo może być zniszczone przez wilgoć (nie wiadomo jak to było przechowywane) albo po prostu w gorszym stanie niż to co mam. A sprzeglo jest proste w wymianie z tego co patrzyłam na youtube.
@P0G0: @b2_spirit: Ford focus 2002 benzyna 1.6

Akurat ponoc kompresorów nie poleca sie montować uzywanych, bo to zbyt delikatna część. Lepiej albo naprawić, albo kupić regenerowany, albo kupic nowy. Przy czym nowy kosztuje 300 funtów, regenerowany koło 250, a sprzęgiełko 60 funtów. Z resztą na ebayu jak wystawiają to nawet do zdjęcia nie zakrywają otworów, kiedy ponoc nie można dopuścić na dostanie się wilgoci do środka sprężarki.
@CherryLipstick: zamiast szukać samej części to poszukaj auta które ktoś na części sprzedaje i uprzedź sprzedającego żeby odpowiednio zadbał o kompresor przy wykręcaniu
za sam kompresor zapłacisz wtedy 30 funtów z tego co widze na ebayu, nawet jakbyś musiała kupić 3 kompresory to i tak jesteś do przodu
@CherryLipstick: jeśli nie będzie działać to możesz zwrócić, tacy sprzedawcy nigdy nie robią problemów
gorzej jeśli musisz płacić za robociznę, tego ci nikt nie odda, no i jeszcze nabicie klimy itp.
@CherryLipstick: jak nabijesz ponad miarę to czujnik też zabroni uruchomić kompresor. Upewnij się że masz prawidłowo ciśnienie. Potem czujka 30 PLN, na koniec łożysko do sprężarki 20-50 PLN plus 50-70 przezbrojeboe sprężarki. Dołicz jeszcze wymontowanie i zamontowanie sprężarki w aucie i ponowne nabycie
@szaremyszki: własnie o to chodzi, że jesli jest padnięta sprężarka to chce ją najlepiej naprawić, a nie wiem czy w UK ktokolwiek sie w to bawi czy tylko kupuja nową albo już naprawioną. Nie mogę znaleźć firmy do której mogę wysłać swoją sprężarkę.