Wpis z mikrobloga

Mircy, poddaję się ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam już dość czekania na RX 480. Chciałem tą kartę ze względu na Freesync w posiadanym przeze mnie monitorze (lg 29um67), no ale kurde - nie zamierzam czekać na kartę aż do września! Stąd chyba wybór padnie na rozwiązanie od Nvidii.
Przez jakiś czas myślałem nad starszymi kartami od AMD - R9 390, 390X, itd - tyle tylko, że są one dla mnie raczej nieosiągalne, ze względu na zasilacz. Posiadam Corsaira VS 450, i raczej nie widzi mi się wydawanie dodatkowych pieniędzy na mocniejszy zasilacz, przynajmniej nie teraz...

Zatem chyba powinienem wybrać 1060. Tylko teraz pytanie - jaką wersję wybrać, którego producenta? Realnie na kartę mogę przeznaczyć do 1500 zł, ale jednak wolałbym jak najmniej; nie chcę przepłacać za gówniane ledy i inne pierdoły, a z tego co słyszałem to i tak wszystkie 1060 kręcą się tak samo...
Więc czy jest sens wydawać te 1500 złotych na taką kartę, jeśli pojawiają się modele za 1280 złotych? Też ciekawe można znaleźć za 1400.

Trochę poszperałem i znalazłem kilka takich modeli:
http://proline.pl?p=426018336-3712
http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gainward-geforce-gtx1060-phoenix-6gb-ddr5192bit-dvihdmidp,69681.html
http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/zotac-geforce-gtx1060-6gb-ddr5192bit-dvihdmidp-oem,69750.html

Dosyć mocno zależy mi na kulturze pracy. Przy czym fajnie by też było, gdyby karta nie była jakaś mega potężna, lubię małe obudowy i w przyszłości może zrobi się z tego taki mały buldzik ( ͡° ͜ʖ ͡°) A, i jeszcze strasznie podobają mi się karty z backplate, tylko czy w takiej cenie będzie coś ciekawego?

Z gier w jakie zamierzam grać i spędzić w nich sporo czasu, to Wiedźmin 3 z dodatkami, DOOM, Battlefield One, nowy Deus Ex... Dlatego też czekałem na porządną 480, bo vulkan, dx12, wiadomo.

Zatem - co robić? Jaką kartę wybrać? Przez chwilę nawet myślałem nad tym, by kupić z esc.pl jakiegoś wyjca referenta 480, ale chyba bym umarł od tego hałasu :D

Pozwolę sobie zawołać @PurePC_pl , na pewno dobrze mi doradzicie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ta nowa karta to jakoś tak na rok czasu, później chciałbym zamienić na Vegę... o ile te karty okażą się dobre.

#pcmasterrace #amd #nvidia #komputery #gpu #nvidiacwel #amdcwel
  • 33
@ketrish: o tym wiem, ale z takiego overclockers sapphire rx 480 będzie 5.08, tak ciężko poczekać te 4 dni, pomijając oczywiście to że ten sapphire i tak jest #!$%@? strasznie
o tym wiem, ale z takiego overclockers sapphire rx 480 będzie 5.08, tak ciężko poczekać te 4 dni,


@Jurigag: szczerze ? #!$%@? czekam od grudnia 2015.... i taki #!$%@?...kibicuje amd, ale prawie 2 mc'e po premierze pierwsze nierefernty ? to ma byc kawal ?
@ketrish: też mnie to #!$%@?, dodajmy że niereferent który jest gównem, no i w sumie nie 2 mce a 5 tygodni, ale w porównaniu do dniu premiery u nvidii to jest parodia, znaczy u nas czy w niemczech to karty są zapowiadane na połowę sierpnia-wrzesień w sumie....
@Jurigag: i dlatego bede bral najprawdopodobniej zielonych w wersji 1060, #!$%@? zaplace te 100-150pln wiecej za neireferenta (w stosunku do FE), ale bedzie produkt na miejscu i nie bedzie z nim takich jaj...
@Jurigag: ja właśnie żałuję że przy składaniu kompa nie wziąłem mocniejszego psu, tak to pewnie też bym się bujał z furianką ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale przed premierą vegi jednak zaopatrzę się w mocniejszy zasilacz, jakoś nie chce mi się wierzyć że nagle AMD ogarnie pobór prądu :D