Wpis z mikrobloga

@sasik520: co jest nie tak w tym przykładzie oprócz #!$%@? formatowania ("{" w tej samej linii) i nieczytelnej nazwy 'a?

nie znam rusta a rozumiem co tu się dzieje
  • Odpowiedz
@sasik520: @GlenPL: O tyle o ile zrozumieć się da, to jednak się zgadzam że czytelność w mojej opinii takich języków jest fatalna. Jakoś nigdy do mnie nie przemawiało takie skrótowe zapisy "pub fn", czy niepotrzebne znaki specjalne, jak ' który nawet nie wiem co tu robi. (wolę jednak zastąpić je keywordem, wtedy często bez znajomości języka można zrozumieć co to oznacza) Tak samo zapis "query: Query" i na
  • Odpowiedz
@GlenPL: rozumiesz? to co robi <'a> (podpowiedź, to nie jest template/generic), co oznacza &*?

A mnie nie chodzi o to, że nie rozumiem, co się dzieje, bo na takim "ogólnikowym" poziomie to wciąż język pdoobny do c, tylko o czytelność. Tony przeczutania się typami i to wszystko, o czym wspomniał @GotoFinal. Co chwila unwrap(), as_ref(), Box<>, kilogramy apostrofów, dolarów, ampersandów i haxiorskich skrótów.

Było mi bardziej niedobrze
  • Odpowiedz
Tak samo zapis "query: Query" i na co ten dwukropek... tylko żeby wkur.. podczas pisania.


@GotoFinal: To akurat deklaracja, ale ogólnie chodzi o to, że w wywołaniu funkcji masz nazwę argumentu przed jego wartością. Nie znam Rust, ale np. w Swift wygląda to tak:
NSLayoutConstraint(item: view1, attribute: .Left, relatedBy: .Equal, toItem: view2, attribute: .Right, multiplier: 1.0, constant: 0.0)
a w C++ wyglądałoby tak:
NSLayoutConstraint(view1, Left, Equal, view2, Right, 1.0, 0.0);
  • Odpowiedz