Wpis z mikrobloga

Rowerowe mireczki, zastanawiam sie nad kupnem bmx. Aktualnie jeżdzę na rowerze do downhillu bo jest to zdecydowanie moja ulubiona forma jeżdżenia na rowerze ale nie zawsze jest pogoda, czas lub nie ma z kim jechać a trasa jest dość daleko. Teraz pytanie do was: warto kupić sobie bmx żeby jeździć po mieście i uczyć sie podstawowych tricków? Chciałbym mieć jakąś alternatywę dla jeżdżenia downhill.
#rower #downhill (może ktoś z was jeździ na tym i na tym?)
Na tyle tagów, jakbym o jakimś zapomniał to przypomnijcie w komentarzach ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • 3
@przeemeeq: A jeździłeś już na bmx? Ja też mam podobne problemy, ale wyszło mi że najlepsza opcja to zjazdówka + agresywny sztywniak - darmoor hornet, commencal meta ht, ns eccentric i wszelkie inne tego typu ramki. Można tym pojeździć po lesie, poskakać na lokalnych miejscówkach, i po mieście też spoko. A bmx to raczej do katowania na miejscówkach tylko, a jak jesteś wysoki to nawet przemieszczanie się między domem, a miejscówką
@Kalais: tego na czym jeździłem bym nie nazwał bmx, a co najwyżej pseudo bmxem. Dwa hamulce, waga o tylko kilka kilo niższa od mojej zjazdowki. Hardtail to nie to, bo nie mam zamiaru mojego scotta sprzedawać. Zwykły rower do jeżdżenia po mieście tez mam, a mi chodzi bardziej o ćwiczenie techniki i triki typu barspin bo tego nie da rady na rowerze z dwupółką. Co do wzrostu- mam 180cm wiec raczej
@przeemeeq: Jak zwykle w takich przypadkach, musisz po prostu zadać sobie pytanie "Co chcesz robić" i po prostu zacząć to robić :) Barspin w DH Ci się do niczego nie przyda, ale jak masz na niego zajawkę to kup dirtówkę, albo bmxa. Masz gdzieś w pobliżu dobre miejsca na bmxa? Bo jak Ci się nie chce dymać ze zjazdówką, to z bmxem też Ci się nie będzie chciało :P

Imho powinieneś