Wpis z mikrobloga

@marcindlug: nie da rady. Niestety trochę się przejechałem na tym 5GHz. Może mój router (Archer C2) jest kiepski ale działa to fatalnie. O ile w tym samym pokoju co router jest git o tyle jedna ściana robi takie straty, że nie warto było płacić za dual-band. Mogłem kupić w tej cenie router z 3 antenami 2.4GHz.
@FantaZy obie anteny są dwupasmowe, znaczy, e jak wylaczysz 5Ghz i po prostu je wylaczysz. Nie ma to wpływu na 2,4Ghz. Co złego w 2,4Ghz w tym routerze? Wifi jest do 300Mb/s. Masz wgrany jakiś inny soft?
@Gooma: Chodzi mi o to, że w zasadzie z 5GHz nie korzystam bo ten sygnał jest za słaby, żeby przejść przez ściany. Moje pytanie jest więc takie czy jeśli wyłączę w routerze 5GHz to obie anteny będą nadawać 2.4GHz i tym samym będzie mocniejszy sygnał i WiFI(2.4GHz) będzie miało dalszy zasięg?
@FantaZy nie, bo o obie anteny już wcześniej pracowały w 2,4 GHz. To tak naprawdę anteny, które mają w sobie dipole do 2,4 i 5Ghz. W tym modelu nie ma podziału na anteny 2,4 i 5. W niektórych jest tak, że patyki to 2,4 a do 5 jest antena wewnętrzna. Tutaj nie. Zaktualizuj firmware, ustaw rejon wifi na USA, ustaw na jakieś w miarę wolne pasmo i powinno być lepiej. Jak chcesz