Wpis z mikrobloga

Miał ktoś kontrolę legalności oprogramowania w firmie? Jak to wygląda?
Mam w jednym pomieszczeniu prywatny komputer z Windowsem z DreamSpark/MSDNAA, oraz PC-stick służący do pracy z Linuxem na pokładzie - czy będę musiał jakoś udowadniać, że w celach zarobkowych korzystam z PC-sticka na Linux, a PC z Windows służy mi zgodnie z licencją do prywatnych rzeczy?
Lub druga opcja - obydwa systemy na tym samym dysku, przy czym korzystam z pingwina do celów zarobkowych - potrzebna jest tylko obsługa maila i arkusza.

#pracbaza #firma #komputery
  • 7
  • Odpowiedz
czy będę musiał jakoś udowadniać, że w celach zarobkowych korzystam z Linuxa, a Windows służy mi zgodnie z licencją do prywatnych rzeczy?


@90emer: jesli korzystasz z prywatnego komputera do celow zarobkowych (czyli wykorzystujesz w DG) to calkiem slusznie zaloza, ze jest to czesc firmy i jako taka jest wykoirzystywana komercyunie z definicji.
  • Odpowiedz
@adrian43: nie zapowiedzieli, kontroli nie było, a pytam zapobiegawczo, żeby przez nadgorliwość urzędnika lub własne niedopatrzenie nie stracić prywatnego sprzętu
@Kapitan-Planeta: :D
@M4ks: rzeczywiście, może to być tak przyjęte, więc lepiej osobna maszyna i mieć spokój, oby;)
  • Odpowiedz
rzeczywiście, może to być tak przyjęte, więc lepiej osobna maszyna i mieć spokój, oby;)


@90emer: po prostu pamietaj, ze cokolwiek masz w firmie jest wykorzystywane komercyjnie. Nawet jak nie wiem, robisz tym darmowe malunki do lodowke.
  • Odpowiedz
@90emer: u mnie jest tak że na firmowych kompach w 100% wszystko legalne żadnego oprogramowania z msdnaa czy podobnych. za duże ryzyko i nie opłacalne, później szkoda czasu na tłumaczenie się.
  • Odpowiedz