Wpis z mikrobloga

Wiem, że głupia godzina na to pytanie, ale jeśli pracuję na wersji less kompilowanej w locie przez przez js to jest malutkie opóźnienie zanim to zmieli. Niby nic, ale jeśli robię animację w css3 w milisekundach startującą ze stroną to robi się to lekko uciążliwe.

Niby mogę opóźnić animację, ale potem zapomnę zmienić czasów. Wiadomo, że w ostatecznej wersji wrzucę już zmielony plik css, no ale mimo wszystko ... jest jakaś sztuczka na to może?

Może by jakoś preloader czy coś by zrobić ... no ale to też nie byłoby zbyt wygodne rozwiązanie ... :/

#webdev #css3 #less #html5 #devpytania
  • 4
@npsr: na jakim systemie pracujesz? Na maku jest aplikacja CodeKit, która kompiluje i automatycznie odświeża okno przeglądarki po zapisaniu zmian w pliku. Nie jest to jednak bardzo szybkie(natychmiastowe).
@jepek: ubuntu 13.04 + netbeans z wtyczką dla less (średnio wygodna swoją drogą :P).

Właśnie troszkę o tą wydajność się rozchodzi, bo właśnie nie długo to ma trwać (po prostu miłe wejście strony), ale robię "z ręki", więc ułamki sekund jednak się liczą.

W sumie to po prostu zacząłem to pisać na czystym css i sobie przeniosę potem, no ale to trochę bieganie dookoła :/
@npsr: może to nie rozwiązanie ale ja pisze w st2 i tam jest plugin do less. Wciskam ctrl+b i się kompiluje. Na poczatku może uciążliwe ale pozniej robi się to odruchowo :-).
@npsr: ja uruchamiam w konsoli polecenie

rerun --dir PATH/static_common/less --pattern "**/*.less" --exit -- lessc PATH/static_common/less/style.less PATH/static_common/css/style.css
i po każdym zapisaniu plików

.less
kompiluje mi to wszystko do pliku

style.css
, który linkuję w szablonie :)