Wpis z mikrobloga

Może ktoś miał do czynienia, a ja akurat niebardzo (nie przeglądam ciągle zmieniających się ofert) więc stąd prośba o poradę: potrzebuj zakupić SSD w miarę dobrej cenie/jakość. Dysk miałby być dyskiem systemowym oraz do niektórych programów.
Zakładam rozmiar 256GB, z uwagi na to iż mój system operacyjny świeżo po instalacji zajmuje 40GB a jest potrzebne troche miejsca na inne rzeczy i rozrost systemu.
Wiem, że SSD mają ograniczoną liczbę zapisów i odczytu, tu pytanie do użytkowników czy 1mln godzin to dużo czy mało? mój komputer pracuje codziennie kilka godzin, zakładam możliwość dość intensywnej pracy.
Są technologie SLC TLC i MLC, MLC będzie konsumencka SLC najmniej pytanie czy jest sens inwestować w SLC.
Konieczność backupu oczywiście wchodzi w grę i prawdopodobnie dokupię sobie drugi mały hdd aby robić sobie kopię. Jak takie combo bedzie pracować (RAID 1 (mirror) SSD+HDD 7200).
Po trzecie, pytanie czy może lepiej pozostać przy swojej obecnej konfiguracji i kupić dysk SAS 15K 300GB - niestety pada mi łożysko.
Dysk będzie pracować w bay 3.5 cala w komputerze stacjonarnym o dość nietypowej konfiguracji z Win 7 64bit. Niespecjalnie interesuje mnie czy rozruch będzie trwał 30 czy 40 sekund - do 2 minut jest akceptowalne bo i tak będzie musiał wystartować dużo kontrolerów i żadne testy tego nie obejmują.

Z góry dziękuję za pomoc, mogę odpowiedzieć później bo jadę do pracy w terenie.
#komputery #ssd #pc #it
  • 21
  • Odpowiedz