Wpis z mikrobloga

@webh: to jest jakoś uregulowane prawnie? jeżeli ustawię zachowanie DNSów oznaczałoby to że nazwa.pl powinna utrzymać domenę w starym panelu klienta aby móc zarządzać ustawieniami DNS a takiego potwierdzenia że tak się dzieje z ich strony nie uzyskałem (jeszcze) :(
@bowevev: Zazwyczaj w tego typu miejscach DNS dostajesz do utrzymywanej domeny. Jeśli więc ją od nazwa.pl wyniesiesz to stracisz też prawdopodobnie wpisy DNS.
@webh: No to przeczysz sam sobie, mam teraz DNSy w nazwie, wię transfer z kopią ustawień DNS spowoduje że domena u nowego Registrara będzie kierowała na DNSy nazwy która to najprawdopodobniej pozbędzie się strefy dla mojej domeny, dobrze rozumuję?
@bowevev:

Twoja domena ma wskazane jakieś SERWERY DNS (zapewne coś w stylu dns1.nazwa.pl dns2.nazwa.pl) i na tych serwerach DNS gromadzą się Twoje REKORDY DNS które z kolei określają już konkretnie co do czego ma kierować itd.

Zmieniając dostawcę domeny możesz albo zmienić SERWERY DNS albo nie. Jeśli ich nie zmienisz, w teorii powinno wszystko nadal wskazywać na te dotychczasowe serwery DNS w nazwa.pl, choć najprawdopodobniej w momencie zabrania od nich domeny
@webh: doskonale to rozumiem, i teraz wracając do Twojej pierwszej odpowiedz, że wszystko powinno działać jeżeli nie zmienię tylko serwerów DNS zaprzeczyłeś sobie, bo na 90% nazwa.pl usunie strefę i wszystkie rekordy dns :( zatem nie będzie działać i będzie przerwa bo trzeba będzie przekonfigurować dnsy
@webh: @hesar: konsultant w nazwie (dzwoniłem 2x) zapewniał, że nie usuwają domeny z panelu, nadal można ją będzie zarządzać w nazwie i cała konfiguracja DNS pozostaje i wszystko będzie działać pod warunkiem że nowy Registrar zachowa kierowanie DNS na serwery nazwa.pl - no to w takim wypadku chyba nie ma się co martwić i nie powinno być żadnej przerwy w działaniu usług