Wpis z mikrobloga

Mirki, powiedzcie mnie - głośnik(i) bluetooth wszystkie są tak samo (bez)sensowne?


Przeglądałem oglądalem, kilku posłuchałem i widzę to tak:
- mikro słoiczki wielkości pasty do butów - niezależnie kto na tym swoje logo wrzucił, czy obudowa taka czy inna - do śmieci. Brzmienie i jakość dzwięku jak "głośniczki do walmana za 5zł" (kto pamięta?). Cena 25-49zł zależnie od fantazji sprzedawcy
- produkty markowe typu JBL czy Bose w cenach abstrakcyjnych (>500zł i lepiej) ... i szczerze mówiąc to dupy nie urywa, zwłaszcza jak porównać z "głośnikami komputerowymi" w porównywalnych cenach (choćby głupie creativy T20, już nie mówiąc o T40 - grają całkiem przyzwoicie, i znacznie lepiej niż ten Bose, pomimo posiadania podobnie malutkich głośników)...
- i tysiące drobnicy pomiędzy, w stylu chińskim:
podróbki? bose za $22
Bluedio BS-2 około $22-24
Bluedio BS-3 do wyrwania już od $30 , 2x 5W
Piple S5 od jakichś $43 w górę, lepszy od powyższych o tyle, że 2x 10W i dodatkowy pasywny głośnik-rezonator basowy
jakieś maleństwa Xiaomi z ceną z kosmosu

Co wybrać? Nie wymagam basu zbijającego tynki, ani przenoszenia do 22kHz, ale też nie chcę by brzmiało to jak z domofonu... zwłaszcza że "techniczne możliwości są" - takie niewielkie T40 od creatiwa, albo głośniki wibracyjne - potrafią grać bardzo przyzwoicie pomimo małego rozmiaru

#audio #glosniki #audioboners #cokupic
  • 9
Możesz też kupić tzw. Adapter Bluetooth i podłączyć dowolne głośniki przez mini-jacka.

http://m.komputronik.pl/product/231756/Elektronika/Akcesoria_Eksploatacja/Gembird_odbiornik_audio_przez_bluetooth_V2_1_mini_Jack_bluetooth_zasięg_10m.html?gclid=Cj0KEQjwlNy8BRC676-W0JezxbwBEiQA4Ydg0b-U1IKBQ76zWz2MlZ5qhqxTARo990KSKh9oFApvIyAaAmgY8P8HAQ&gclsrc=aw.ds


@Melikson: tak, wiem, coś takiego w aucie używam - adapter za niecałe $4 i gra wyśmienicie, ale nie zawsze się chce ciągnąć luzem jakieś głośniki, zasilacz do nich, kabelek audio do adaptera, zasilanie do niego, przedłużacz, za chwilę ktoś zaczepia o kable i wszystko się wypierdziela...

Głośnik który po prostu wyciągasz, stawiasz gdzieś i gra - byłby w
A co uważasz o T20 i T40? Grają przyzwoicie?


@Qer: T20 słuchałem dawno temu, gdy wyszły na rynek i byłem mocno zadziwiony - na ile dobrze mogą grać tak małe głośniczki 2+0, mając przy tym w zasadzie pełne pasmo (nie jest to subwoofer od kina domowego który trzęsie firankami, ale wiele kolumn od zestawów stereo-hifi gra gorzej pomimo 10x obiętości). A potem zmacałem T40 i są jeszcze fajniejsze. Nadal nie schodzą