Wpis z mikrobloga

Właśnie skorzystałem sobie z promocji Fanty/Play na ten internet aż 1GB! Na fonie działa to jako tako, (LTE) słabo 7Mb/s pobierania i 0.8Mb/s wysyłania, ping 35ms do Warszawy, a jestem jakieś 100metrów od BTS. Chciałem sprawdzić jak to się spisuje na PC no to odpalam router wifi w fonie i co? lipa strony się nie mogą załadować, ping do wp.pl 3500ms D: a do większości nie da się sprawdzić ( ͡° ʖ̯ ͡°) Co jest problemem? No telefonie działa a na PC nie.
#play #fantaspriteplay #promocja #internet #sieci #pytanie
  • 18
@Marcinowy: Jeżeli masz dużo sieci Wi-Fi w okolicy to występuje wzajemne zakłócanie się fal - interferencja. Objawem jest właśnie niestabilność połączenia i kiepskie osiągi. Jeżeli w telefonie masz możliwość włączenia udostępniania na 5GHz i karta sieciowa w PC obsługuje tą częstotliwość to spróbuj - zagęszczenie sieci na 5GHz jest mniejsze.
@MichaelT128: @prawdziwek: mi się wydaje że chyba Play blokuje udostępnianie neta :-/
Bo jak obserwuję sytuacje na fonie to cały czas się łączy i przerywa i tak w kółko. Ping w CSGO 1500ms i starty pakietów 75%.
Także chyba blokada na udostępnianie jest.
@MichaelT128: Na telefonie wszystko ładnie śmiga :D
Tylko na PC jakby jakaś blokada była, no i speedtest na telefonie zatrzymuje się na 7Mb/s pobierania i ok. 1Mb/s wysyłania czyli faktycznie musi być jakaś blokada jak się korzysta z tej promocji.
@Marcinowy: Nie wiem, czy to nie jest wina tych kodów. Może ograniczają prędkość. Mam teraz podobne wyniki, pomimo, że mam 100m w linii prostej do nadajnika Play. Wcześniej nawet 50Mb/s na sekundę osiągało
@Marcinowy: Ale chyba niedawno, bo jak zaczynała się promocja leciało mi właśnie taką prędkością. Aż do Playa napiszę i się zapytam, czy mają teraz jakieś limity.