Wpis z mikrobloga

#pokazauto

No toi 75k pykło :)

Auris (2014) od 3 miesięcy w domu i tak jak mam na co dzień do czynienia z lexusem rx200t (2015) i porsche cayenne (2013) to pod względem wygody dla mnie auris wygrywa, może ma mniej mocy (nawet dużo mniej). Mega wygodnie się je prowadzi, trzyma się elegancko drogi, a co najważniejsze latem to dobrze chłodzi :D

Kolejny cel to sprzedać matizka i kupić stilo (ʘʘ)

PS. W takiej dziurze jak Międzylesie nawet bankomaty stojące na dworze maja godziny otwarcia.
źródło: comment_bb7dILZYCZCKEnZN8AO0RD4lZSjUMR6V.jpg
  • 22
@Vitane: Dlaczego? 1,8 130 km jest dobre, a to że masz dyskotekę od czasu do czasu to też fajnie. Z nim jest jak z każdym autem - możesz kupić auto które nigdy się nie #!$%@?, a możesz kupić takie że #!$%@? się jak Pani na zakręcie, tak czy siak w jednym i drugim są plusy - w pierwszym masz spokój, a w drugim przypadku natomiast masz szanse wyuczyć się na elektromechanika
@Vitane: sprzedaj i kup 1,8 albo jak chcesz "dizela" to 1,9 jtd - te 2 rodzaje wychodziły bezproblemowo (wg opinii w internetach), na 1,6 prawie wszyscy narzekają.

Pewnie często ci wyskakują kontrolki od poduszek i foteli pasażera, o jest wina styków które są słabe i trzeba je czasami samemu dolutować, często też wyświetla błędy które same znikają po czasie.
@nemokrinis: Miałem Stilo i 1.6 mam teraz 2.4 i np. w ten weekend zrobiłem 1000 km bez najmniejszego problemu. @vitane masz jednak komputer padnięty? Stilo mechanicznie są bardzo dobre jeśli dbasz o samochód, elektronika to niestety dramat. I w 1.6 i w 2.4 zmieniałem komputer, który padł po roku.
już mi się odechciało kupowania jakiegokolwiek samochodu, szukasz kilka miesięcy a potem trafiasz na janusza cwaniaczka i kupujesz gówno bo nie masz znajomego mechanika


@Vitane: o panie to nigdy chyba motocykla nie kupowałeś ;D
@walter-pinkman: No właśnie to miałem na myśli ze 1,6 i 2,4 są dramatyczne jeśli chodzi o komputer, bo mechanicznie to są dobre auta.

@Vitane: Pomyśl o wymianie komputera, ale najlepiej zrobić to za większą kasę ale u kogoś kto dobrze ogarnia te auta.
@Vitane: Pisałem już wcześniej jak Ci wyskoczył katalizator. Padnięty komp będzie robił błędy z dupy. Znałem gościa, który wymieniał to co mu napisał komputer i zabawa kosztowała go kilka tys. Ja w sumie jak zacząłem przygodę ze Stilo to wymieniłem niepotrzebnie czujnik poziomu paliwa, położenia wału i kilka innych pierdół zanim skumałem, że to wszystko powoduje ecu. Po roku w 1.6 było tak źle, że potrafił stanąć na środku drogi i
@Vitane: Stilo jest wrażliwe na słaby prąd i może być alternator. Ma prawo paść po latach. Tylko moje doświadczenia w tym temacie są takie, że jak u mnie się zaczęło to wymieniłem aku i po sprawdzeniu ładowania gość powiedział, że do wymiany alternator. A tu się okazuje, że 13,8 w Stilo to normalne ładowanie. Kup na Allegro kabel kkl i ściągnij choćby ze strony klubu stilo program Fiatecuscan i będziesz wiedział
@Vitane: 13,8 wystarczy. Rozrusznik? Różne rzeczy piszą na mirko. Nawet Ci co się znają na autach a nie przeżyli dramatu Stilo nie są w stanie domyśleć się co za diabeł siedzi w elektronice tego samochodu. Pisałeś kiedyś, że komputer już był przenoszony i masz go pewnie na obudowie aku. Więc poprzedni właściciel już miał początki jazdy z kompem bo inaczej by nie ruszał go, bo i po co. Już kiedyś pisałem,
Rozrusznik może zwyczajnie się czasem już zawieszać, bo ma swoje lata. Olałbym to póki kręci. Przed oddaniem alternatora do zrobienia najpierw trzeba by wymienić regulator napięcia, jest łatwy dostęp i nie kosztuje to mega dużo. Musiałbyś tez sprawdzić i poczyścić wszystkie masy/minusy. Pod ta skrzynką z akumulatorem jest przykręcony przewód masowy który makarony zrobiły w takim miejscu, że dostaje z wody przy każdej kałuży. Jak on jest zardzewiały/zgnity/brudy i zaklejony błotem to