Wpis z mikrobloga

Witam mireczki i mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam pytanie. Otóż dostałem się do dobrej #techbaza do klasy o profilu mechatronicznym. Wybrałem ten kierunek, gdyż najbardziej odpowiada moim zainteresowaniom. Czy opłaca się po studiach kontynuować naukę na #politechnika o tym samym profilu? Czy łatwo znaleźć pracę w województwie śląskim? Oraz czy jest to kierunek dający mnóstwo możliwości rozwoju?
  • 4
@EgzeQTroll: skończyłem techbaze o tym samym profilu. IMO to wszystko zależy indywidualnie od nas samych. Dużo również zależy od tego co robisz we własnym zakresie, poza szkołą - rozwijanie pasji aby później móc się czymś wyróżnić spośród 150 innych mechatroników na zakończenie roku.
@EgzeQTroll: z doświadczenia mojego i znajomków - kończąc technikum mechatroniczne i chcąc kontynuować naukę na politechnice wybrałbym mechanikę i budowę maszyn - jeżeli interesują mnie projektowanie maszyn(co wraz z wiedzą z technikum powinnieneś mieć zacięcie co do instalacji elektrycznych itp), ew. metalurgię czy inżynierie procesu; drugą opcją automatyka i robotyka - z nastawą na uruchamianie linii montażowych czy serwis osprzętu i maszynerii; opcją trzecią byłaby elektrotechnika, gdyż tam(zależnie od uczelni) łykniesz