Wpis z mikrobloga

@qakk: Warto, ale nie wiem czy na 10 letnim sprzęcie :D Jak będziesz to kiedyś wymieniał i będziesz chciał Windowsa to aktualizuj, 10 jest przyszłościowa ( sterowniki, wsparcie , Directx itp )
  • Odpowiedz
@BlueFeather: po za tym, że bardzo rzadko może się zdarzyć, że aktualizacja coś rozpieprzy to zdecydowanie lepiej mieć system aktualizowany na bieżąco. Nieaktualizowanie bo aktualizacje to jeden z najgłupszych argumentów przeciw.
  • Odpowiedz
@Ingvarr100th: W Windows 10 nie ma możliwości uniknięcia aktualizacji np. z telemetrią. W poprzednich wersjach zawsze masz wybór, a w internecie szybko wyłapują aktualizacje, w których MS coś kombinuje. Dzięki kontroli nad aktualizacjami w swojej Ósemce nie mam zainstalowanej tej zawierającej GWX.exe reklamującym Windows 10, który jest typowym, złośliwym adware. W przypadku Windows 10 twój komputer nie jest twoim komputerem, tylko Microsoftu. Co MS wrzuci do Windows Update, musisz to zainstalować,
  • Odpowiedz
@BlueFeather: Nie pij więcej. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@qakk: Jeśli tylko ten launcher do aktualizacji win10 wskazuję Ci, że na twój sprzęt da się uaktualić to zrob to. Z samego systemu znajdziesz jakieś 20% większej wydajności. A skoro to słaby sprzęt. Żadne dane Ci nie przepadną, a zostaną przeniesione do nowego systemu.
Tylko niektóre pliki konfiguracyjne moga być juz nie użyteczne, bo w win10 występują w
  • Odpowiedz
W Windows 10 nie ma możliwości uniknięcia aktualizacji np. z telemetrią


@BlueFeather: Jest.

Co MS wrzuci do Windows Update, musisz to zainstalować, bo tak.


Nieprawda.

Zbugowana wieczna beta, w której nie masz żadnej kontroli nad aktualizacjami. Zostań na 7.


I to też jakaś bzdura, 10 jest szybszy i stabilniejszy od 7.
  • Odpowiedz
@qakk:Używam win 10 od premiery, zero problemów. Robiłem aktualizację z 7 na 10 na różnych komputerach PC, laptopach a nawet lewicych notbookach gdzie system się instalował pół dnia bo słaby procesor i mało ramu i na każdym z nich win 10 działa lepiej niż 7.

@BlueFeather: System aktualny to system bezpieczny. Telemetria? O firewallu słyszałeś?
  • Odpowiedz
@dikamilo: Tak, system aktualny to system bezpieczny, ale MS nie wypuszcza tylko i wyłącznie poprawek bezpieczeństwa. Adware GWX.exe, który próbował się wcisnąć do systemu przez kilka różnych KB, spyware w postaci ulepszonej telemetrii dla 7 i 8.1.

KB3015249 - Update that adds telemetry points to consent.exe in Windows 8.1 and Windows 7
KB3022345 - Update for customer experience and diagnostic telemetry
KB3080149 - Update for customer experience and diagnostic telemetry
KB3035583
  • Odpowiedz
Poza odroczeniem nie ma możliwości uniknięcia aktualizacji.


@BlueFeather: Dlaczego wypowiadasz się na jakiś temat nie mając o czymś pojęcia? Sam w tej chwili używam Windows 10 i nie mam żadnych automatycznych aktualizacji, co najwyżej pozwalam sprawdzać czy są nowe do pobrania, bez dalszych czynności.

Na laptopie znajomego i na moim PC okazało się zupełnie odwrotnie.


A benchmarki potwierdzają moje słowa. Raz że Windows 10 zużywa o wiele mniej ramu od 7:
  • Odpowiedz
@BlueFeather: i dobrze, że musi zainstalować. Przynajmniej najmniej zaawansowani użytkownicy będą na bieżąco. Telemetria? Ludzie wypowiadają się na jej temat totalnie nie mając wiedzy na ten temat.
To, że Microsoft coś wrzuca w SWÓJ produkt to jest normalny proces, na który decydują się inni producenci oprogramowania i robili to o wiele wcześniej. MS zaś stał się takim dzieckiem do bicia.
  • Odpowiedz