Wpis z mikrobloga

Nie jestem Slazakiem ale szkoda mi ich czasami jak jakies zjeby ich wyzywaja w stylu "polaczki co niemcami chca byc"
Ich przodkowie sami walczyli za to, zeby oderwac sie od Niemiec i przylaczyc do Polski, a dzisiaj nie wolno im byc dumnym z faktu bycia Slazakiem, bo to niepatriotyczne. Tak samo przed wojna mieli autonomie i nikomu to nie przeszkadzalo a dzisiaj uwaza sie to za odlaczenie od panstwa - dodam dla zbulwersowanych, ze absolutnie jestem przeciwko autonomii a grupa ktore tego chce nie jest znaczna.
Nie zapominajmy o tym, ze Slazacy przylaczyli sie do nas sami i musieli za to walczyc. Maja dosc ciekawa historie i wypadaloby ja szanowac a nie hur dur tylko Polska i Polacy. Polska jest dosyc wyjatkowa bo popatrzmy na inne kraje, np. Niemcy gdzie kazdy region historycznie bardzo sie wyroznia albo Szwajcarie gdzie jedna czesc mowi po niemiecku, druga po francusku a jeszcze inna po wlosku. To, ze ktos czuje sie Slazakiem nie oznacza, ze ma w dupie Polske i chcialby do Niemiec, bo Slazak = Polak

#przemyslenia #slask
  • 11
@FireDash Słuchaj gdyby powstańcy wiedzieli co po wojnie będzie czekało Śląsk z polskiej strony to pewnie by mieli gdzieś tą bratobójcza walkę kosztem częściowego wycięcia się tyłkiem i wykorzystywaniu przez Czerwone szmaty ich sukcesu w sztucznej propagandzie "propolskiej"
a Ty z czego jesteś dumny? może z powstania warszawskiego?


@Mirczan: Hm, teraz to jestem dumny z tego jak ładnie ściany dzisiaj poszlifowałem. No i listwy takie dylatacyjne założyłem. Wiesz czemu jestem z tego dumny? Bo to ja zrobiłem własnymi siłami i jest ładnie.
@FireDash: śląsk, który był uwielbiany przez władze prl, bo tam był lud pracujący, przeszedł suchą nogą przez komune, jeden z najlepiej zarabijących regionów Polski, w PRL tam była praca i dobre zarobki, do dziś ogromny przemysł i duże zagęszczenie ludniości, przywileje górnicze, nietykalne związki itp. itd. i jedyny region, który non stop marudzi, że ta Polska to go niewoli, rozumiem jakby ściana wschodnia mówiła, że jest niedoinwestowana, jakby Świętokrzyskie tak mówiło,
@FireDash: Mnie, jako Ślązaka, wybitnie nie obchodzi co myślą o mnie biedaki ze ściany wschodniej. Nie mając kibla w domu muszą leczyć czymś kompleksy, więc niech i będzie to śmieszne poczucie dumy ze swojej polskości.

bo Slazak = Polak


@FireDash: Po części tak, choć nie do końca. Wprawdzie PRL prawie zupełnie wynarodowił Ślązaków, ale kilka cech wyodrębniających ich jako osobny naród się ostało.
@FireDash: śląsk, który był uwielbiany przez władze prl, bo tam był lud pracujący, przeszedł suchą nogą przez komune, jeden z najlepiej zarabijących regionów Polski, w PRL tam była praca


@Teec: Nie sam Sląsk a Region Śląsko - Dąbrowski to jest istotne bo przez zasraną propaganda próbowała połączyć rejon śląska z wylęgarnią czerwonych szmat (Czytaj Zagłębiem) gdzie jedyną wspólną kreską był przemysł.

a do dziś jest brak pracy i prawie nikt