Wpis z mikrobloga

Mirki, basen ogrodowy, taki większy na parę osób. Brak prądu na ogródku, woda brązowieje z czasem, czyli pewnie glony siakieś. Jak to oczyszczać bez pomp i innych elektrowynalazków? Podobno są jakieś tabletki, które się wrzuca do wody - gdzie takie coś kupić, albo czy coś konkretnego (producenta/markę) polecacie?
Mam w okolicy wszystkie możliwe markety jakby coś: Obi, Brico, Leroy, Castorama, Auchany, Tesca i inne, tylko nie chciałbym kupić w ciemno jakiegoś plusza co narobi piany i wcale nie pomoże..
#basen #ogrod #ogrodek #dzialka #dzialkowcy #kiciochpyta #pytaniedoekpserta
  • 6
  • Odpowiedz
@kenguh: taaaa, 5 dni temu znalezisko, właśnie obejrzałem. Kurde ciekawostka w sumie, nie wiem jak to przeoczyłem na głównej.
Tylko, że koleś ma filtr z elektrodami i chlorem, u niego zabarwienie bierze się z wytrącania żelaza. U mnie ewidentnie rosną glony, bo obrastają też ściany i dno. Obawiam się, że u mnie to nie zadziała, tylko potrzebuję coś chemicznego/biologicznego.. Ostatecznie spróbuję, ale może jeszcze coś-ktoś..
  • Odpowiedz
@RRybak: kupuje się taki mały filtr do którego wrzuca się tabletkę z chlorem. On sobie pływa i zapobiega rozrostowi zielska. A normalny filtr też musiałbyś mieć na inne zanieczyszczenia bo wszędzie po paru dniach sie robi syf. jak masz za dużo żelaza w wodzie to kupujesz Wit C i mieszasz basenową zupę xD aż się wiekszosc wytrąci
  • Odpowiedz
@piotrrus: nie mam prądu i nie mam możliwości pociągnięcia tam prądu, więc "normalne filtry odpadają" :(
Już zebrałem opinię, że najpierw muszę ph zmierzyć.. czyli dzisiaj pewnie podjadę po tester, a potem zobaczę co dalej..
  • Odpowiedz
  • 1
@RRybak kup cały zestaw w Castoramie za 65 zł masz tam tester, ph+ ph- chlor i Antyglona. Na opakowaniach jest napisane ile czego masz wrzucać :P . Te pompy nic nie dają wystarczy ze chemię wrzucasz. U mnie basen stoi 2 miesiąc i woda czysta a daje raz na tydzień chlor i antyglona i więcej nic nie trzeba
  • Odpowiedz