Wpis z mikrobloga

potrzebuję porady kogoś doświadczonego
planuję jakąś trasę dla "niedzielnego" taternika, bez przegięć.
Myślałem o:
start (Kuźnice)->Polana Kondratowa->Przełęcz pod Kopą Kondracką->Kasprowy-> i co dalej jeśli chcę zobaczyć ładną panoramę Doliny 5 Stawów?

Bardzo mi się podoba na Kozim Wierchu i wodospad Wielka Siklawa po filmach, ale to nie ten poziom wejścia chyba :)
Chciałbym skończyć przy Wodogrzomtach Mickiewicza i dojść do parkingu na Morskie Oko.
Mogę rozłożyć na 2 dni np., ktoś coś zasugeruje?

#tatry #gory
  • 7
@indiglo: Dla "niedzielnego", bez przegięć - to ta trasa, którą opisałeś, to jednak za dużo. Albo ograniczyłbym się do Kasprowego (zaczynając w Kuźnice -> Polana Kondratowa...) i zszedłbym przed Świnicą do Murowańca, albo uderzałbym od drugiej strony - od Wodogrzmotów, D5S, Siklawa, Krzyżne - i później jak siły pozwolą to Kasprowy, ewentualnie zejście przez Murowaniec
@pilot1123: @szwejku: też mi się wydaje dobrą opcją podzielić na dwa razy.
dojść do kasprowego i zejść do murowańca i kuźnic (chyba, żeby po drodze jeszcze coś zahaczyć lekkiego i ciekawego)
a drugie podejście od morskiego do D5S i dalej do wodospadów i ewentualnie Krzyżne.
Z tego co patrzę przejście z Kasprowego do D5S raczej niemożliwe ze względu na poziom.
@indiglo: Nie wiem jakie masz doświadczenie, ale jeśli bardzo małe, to samo podejście na Kopę Kondracką może dać Ci w kość - zaplanuj sobie trasę ale tak żeby móc z niej zejść w razie nadmiernego zmęczenia.
@indiglo: Polecam Kozi Wierch :) Super widoki bo to Orla Perć, ale można tam wejść nie mając doświadczenia.
My szliśmy tak:
Palenica Białczańska > Dolina Roztoki > wodospad Siklawa > Kozi Wierch > kawałek cofnęliśmy się do D5S > Świstówka > Morskie Oko > z morskiego z powrotem do Palenicy i do chaty.
dla zainteresowanych mogę pokazać foteczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Natomiast z Kasprowego lepiej iść