Wpis z mikrobloga

Ku@#%.
Komornik mi zajął 15k, czyli tyle ile dostałem przelewu od klienta za poprzednie zrealizowane usługi.
Ja #!$%@?. Klient ma komornika na karku, a ten zajął mi moją kasę... tylko dlatego że od niego dostałem.

No i teraz odwołania, kasa na prawnika, za porady, pewnie jakieś sądy itp, tylko dlatego że normalnie uczciwie zrobiłem mu projekt :(

Dobrze że mam swoją zaoszczędzoną kasę, bo było by grubo....

#polska #komornik #dzialanoscgospodarcza #bezprawie
  • 6
@JOluk: przechodziłem przez podobna sprawę, powinno pójść szybko, bedziesz pisał do wierzyciela zeby pozwolił komornikowi oddać Twoja kasę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@JOluk: Jeżeli nie jesteś dłużnikiem to nic nie mógł Ci zająć. Dostałeś zajęcie wierzytelności zapewne?
To w przypadku gdybyś Ty był dłużny coś temu facetowi. Nie masz płacić jemu, a komornikowi....

Natomiast to co on Tobie zapłacił jest TWOJE. Nic nie musisz oddawać :)

O ile dobrze zrozumiałem wpis.
@JOluk: Ale w jaki sposób zostały one "zamrożone"? Przelewałeś coś komornikowi? Na Twoim rachunku komornik nie mógł nic zająć...

Jeżeli dostałeś od kontrahenta (dłużnika) pieniądze za wykonaną usługę to nikt nie może Ci ich zabrać...
@Palwed: Był przelew zewnętrzny na konto komornika. Dzwoniłem do banku, zapytać co jest grane - czy ktoś nie włamał się do mojego konta, ale kobiecina na lini powiedziała że w statusie widnieje że było to faktyczne przejęcie komornika
Wybacz, ale to jest w praktyce... niemożliwe.

Jeżeli pieniądze były na Twoim rachunku, a Ty nie jesteś dłużnikiem to nie wiem jakim cudem bank przeksięgował te środki komornikowi... Jeżeli coś takiego się stało to nie tyle do komornika leć, a do banku z pretensjami bo nie mieli absolutnie prawa tego zrobić... Chyba, że to był jakiś rachunek powierniczy, lub coś podobnego?